Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A felsőbb arisztokrata réteg...

A felsőbb arisztokrata réteg gyermekei tényleg magázták egymást? (Mármint a testvérek is egymást? )

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem
2010. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Sőt,még ma is van ilyen Magyarországon. Tavaly láttam egy riportfilm-sorozatot,olyan arisztokratákkal,akik vissza kapták a kastélyukat és a vagyonukat. Pl. A Fertődi Eszterházi kastély tulajdonosával,vagy egy másik családdal,de a nevükre nem emlékszem . Ez a család úgy élt,mint az angol arisztokraták. Vadásztak,pólót játszottak stb. Egy fiuk és egy lányuk volt,akiket magántanárok tanítottak. És egy nevelő,aki az illemre oktatta őket. A fiú magázta és kisasszonynak szólította a hugát.
2010. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. aug. 10. 21:32
 4/9 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Szokás kérdése. Én 40 éves vagyok, a szüleim munkások, de magázom őket. Így alakult ki, mivel ők is magázták a szüleiket. A nővérem gyermekei, már tegezik a szüleimet, de én már így szoktam meg és nem is akarok rajta változtatni. Azt figyeltem meg a környezetemben, hogy így sokkal tisztelettudóbban beszélek a szüleimmel, mint sokan akik tegezik a sajátjukat, de nincs is olyan bensőséges viszony közöttünk mint akik tegeződnek. A magázódás bizonyos távolságtartást hordoz magában.
2010. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerinted Károly és Diana gyerekei magázzák egymást:)???
2010. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ma 21:49-es: mivel az angol nyelvben nincs olyan, hogy tegezés/magázás, ezért értelmetlen a kérdésed.
2010. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van az angolban nincs magázás, másrészt a kérdés múlt időben van. Persze lehet véletlen, de szerintem inkább a múlt századra vonatkozik, amikor mondjuk még beszélhettünk felső arisztokráciáról és úgy általában arisztokráciáról.


Egyébként szerintem igen, igaz.

2010. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, szándékos a múlt idő, kb. a 19. századig / ra gondoltam én is. :)


De köszi mindenkinek! :)

2010. aug. 11. 00:43
 9/9 Phoney ***** válasza:
:D ekcsöli, az angolban tegezés nincsen. (Régen volt.)
2010. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!