Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonéves nő vagyok. Ha...

Huszonéves nő vagyok. Ha tömegközlekedésben át akarom adni a helyem egy várandós FIATAL nőnek, hogyan tehetem azt udvariasan? Mit mondjak?

Figyelt kérdés
Úgy értem: idősebb embereknek simán azt mondom, hogy "Tessék leülni!" vagy "Le tetszik ülni?". De a kismamákkal valahogy zavarban vagyok, főleg ha velem egyidősek. Őket valamiért nem tudnám letegezni, de magázni is nagyon fura lenne.
2010. aug. 12. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én simán letegezném kedvesen, ha velem egykorú :) Lehet udvariasan is tegezni valakit :)
2010. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"Szia, le szeretnél ülni?"
2010. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
"Ülj csak le." :) Persze kedvesen, ne parancsolóan!
2010. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az jönne ki hülyén, ha magáznád. Nyugodtan tegezheted a kismamákat.

...egy volt kismama :-)

2010. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én simán tegezni szoktam őket mindig! :) "Gyere, ülj csak le", ilyesmik, egy naagy mosollyal.
2010. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Le szeretne ulni?

Nem tudom miert tegezunk ismeretlen embereket, barmilyen korosztalyban. Megkerdeztetek? Megengedtek? Egyre bunkobb lesz ez az orszag es lakoi.

2010. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Felkelsz,s mondod,rakd le magad...
2010. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

:D



vagy annyi: Tessék, itt egy hely.

2010. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bunkóság a velünk egykorúakat tegezni. Vagy ha valaki azt mondaná neked mosolyogva, segítőkészen, hogy "Szia, ülj csak le nyugodtan", akkor senkinek nem azt jutna az eszébe, hogy "De paraszt vagy, mit tegezel?""


Szóval, szerintem nyugodtan mondhatod neki:)

2010. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sem bunkóság, pláne hogy fiatalokról beszélünk, akik hasonló korosztályban vannak, mint mi is. Én sosem szoktam megsértődni, hogy ha letegeznek, sőt... sokkal közvetlenebbnek is tartom, szeretem, ha tegeznek, főleg a mindennapokban (nem hivatalos helyeken). Ha terhes leszek, és valaki kedvességből átadja a helyét, akkor nem nekem fog még feljebb állni, hogy hogy mert letegezni, hanem nagyon szépen megköszönöm!
2010. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!