Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Köztemetőben lehet videót...

Köztemetőben lehet videót felvenni?

Figyelt kérdés
Csak szimplán a temetőt szeretném levideózni,nem embereket csak az emlékművet.

2021. jan. 18. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én még soha nem kértem engedélyt és még soha nem reklamált miatt senki. de jogilag kellhet és általában kellene is rá engedély.


attól, hogy szabadon látogatható és állami/önkormányzati fenntartású, a köztemető magán terület, aminek a helyi szabályait az üzemeltető határozhatja meg.

a legtöbb magán területen a házirend előírja, hogy fotózni csak az üzemeltető engedélyével szabad.


A Fiumei Úti Sírkert házirendjében ez áll a fotózásról:

[link]

"A temető területén fotó vagy vágókép csak előzetes bejelentést követően készíthető. A temetőben filmet forgatni csak a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság, vagy a NÖRI főigazgatójának előzetes írásbeli engedélye és a NÖRI-vel kötött egyedi szerződés alapján lehet."

2021. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2


Ezt jó tudni. Mármint hogy még fotózni sem lehet(ne) engedély nélkül. Én, mikor ott jártam, az egész napot végig fotóztam, és senkit sem zavart.

2021. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

valószínűleg, mert nem tűnt fel senkinek. még nekem se volt belőle soha semmi gondom - ettől még akár megjelenés után is reklamálhatnak, ha feltűnik valakinek, különösen, ha valamiért problémájuk van vele.


minden mással is ugyanez a helyzet. ahhoz is engedély kéne, hogy embereket fotózz/videózz, de amíg nem tudnak róla és pláne, ha nincs gondjuk belőle, akkor ők sem reklamálnak többnyire. aztán egyszer csak jön valaki, akinek valamiért nem tetszik és reklamál, mert joga van hozzá...

2021. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!