Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem bunkóság azt mondani a...

Nem bunkóság azt mondani a vevőnek a boltbona, esetleg a patikában, hogy a termék, gyógyszer, amit keres, vam, de drága?

Figyelt kérdés
Nem mindegy nekik, hogy drága vagy sem, ha a vevő odamegy a pulthoz kérni, hogy ő most ezt vagy azt keresi, és van-e?
2021. febr. 27. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hogyan mondják. Pl. "Van, de nyolcvanezer forint, ha gondolja, tudok ajánlani hasonló terméket egy tizesért", szerintem ez rendben van.
2021. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De gyógyszertárban? Ott azért nagyon nem mindegy, meg az embernek oka van rá, hogy pont azt a dolgot keresi.
2021. febr. 27. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem az. Amúgy én is jártam így, ráadásul cukrászdában; tehát nem több tíz ezres, hanem pár száz forintos tételről beszéltünk.
2021. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a problémát.

Nekem patikában szokták mondani, hogy az amit keresek, egy másik márkánál most akciós, vagy a nagyobb kiszerelés olcsóbb.

Ennek örülök, így olcsóbban nem tudom venni amit szeretnék.

Ha ragaszkodok az adott márkához, akkor megmondom, hogy nekem az vált be, azt kérem...

2021. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne így mondd, hanem úgy, hogy van olcsóbb is.

De akkor tudjad azt is, hogy miért éri meg az olcsóbb, az árán kívül.

2021. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban nem bunkóság, hanem nagy segítség. Ugyanaz a hatóanyagú gyógyszerek között hatalmas nagy árbeli különbségek lehetnek. Sajnos sokan hiszik, hogy a gyógyszert márka alapjan kell venni (pl. Paracetamol, akkor Panadol, pedig vannak jóval olcsóbb márkák amiben teljesen ugyanaz a hatóanyag).
2021. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

A gyógyszerben nem csak a hatóanyag számít, hanem ezen kívül a hatóanyag formája, szerkezete, az egyéb adalékanyagok, stb.

Lehetséges, hogy 2 hasonló gyógyszer közül az egyik nem jó neked, vagy kétszer olyan hatékony.

2021. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertáros csak olyan termékre ajánl cserét ami ugyanolyan formájú. Ha szirupot keresel, akkor egyértelmű, hogy nem fog tabletát adni.. Az adalékanyagok általában nem befolyásolják a használatot, kivéve ha érzékeny vagy rá. Saját tapasztalatom, hogy ezt az orvosok ritkán figyelik, nekem durva laktózérzékenység miatt felírt hasfogóban is volt laktóz.. Szóval ha érzékeny vagy valamelyik adalékanyagra, akkor is érdemes rákérdezni ha nem érdekel a gyógyszer ára. A gyógyszercsere az eseteg többségében csak a gyógyszer markájának a cseréje.
2021. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi hangzik el, az bunkóság. Ha hozzáteszi az illető, hogy "az XY terméknek ugyanazok a hatóanyagai, de olcsóbb" pl., vagy hogy "nem ajánlom, mert csak a márkája miatt ilyen az ára, de amúgy nem hatásos", az már nem gáz. De ha csak annyi a megjegyzés, hogy "de az drága", azzal azt közvetíti, hogy "sztem csóró vagy, mit vered itt magad".
2021. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
És akkor, ha elmagyarázzák neki, ha a vevő ragaszkodik a drágához, akkor megmondja, hogy "köszönöm a segítséget, de az orvos ezt ajánlotta, én meg bízom benne / nekem bevált, szeretnék ennél maradni", akkor ennyi volt.
2021. márc. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!