Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha történt haláleset a családb...

Ha történt haláleset a családban, az megjelent valamilyen formában az öltözködésetekben?

Figyelt kérdés

Ha igen: miben nyilvánult meg (klasszikus gyászruha, gyászszalag, sötét színek stb)? miért (külső "elvárás" vagy belső indíttatás miatt)? Meddig? Miért addig?

Ha nem: miért nem?



2021. márc. 10. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megjelent az öltözködésemben, igen, mivel nagyanyám rám tukmálta nagyapám ingjeit. Otthon elhordtam őket.
2021. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, mert sose hordtam feketét, nem szeretem és nem is áll jól, és amikor a nagyszüleim meghaltak, értelemszerűen nem volt idegzetem és hangulatom és lelkiállapotom elszaladni shoppingolni némi gyászruhát. a temetésen voltam egyedül feketében, de az öcsémre pl az iskolai ünneplőjét adták rá fekete szalaggal, mert oylan fiatal volt, hogy még öltönye és fekete nyakkendője se volt. (igen, anyu se akart boltokban kajtatni...)

de valszeg ha amúgy lettek volna fekete ruháim, se hordtam volna őket gyászként, nem az a típus vagyok, aki megmutatja a fájdalmát. én tudom, a család tudja, a közvetlen ismerősök tudják, a többieknek közük nincs hozzá. legalábbis szerintem.

2021. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azon a héten hordtam csak feketét egyfelől belső indíttatásból, másfelől pedig pont a temetés után pár nappal találkoztam valakivel aki tudta hogy haldoklik nagymamám de nem volt kapacitásom arra hogy fel is hívjam, s így amikor találkoztunk könnyebb volt közölni mert lényegében magától rájött.

Azóta pedig tudatosan nem hordok, szintén belső indíttatásból azon az elven hogy mivel alapjáraton nem szokásom tiszta feketében járni így csak felhívnám magamra és a fájdalmamra a figyelmet

2021. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha akarnám sem tudnám megjeleníteni, maximum szalaggal. Kizárólag feketét viselek. Nincs is más ruhám.
2021. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem, egyrészt egyik rokonomhoz sem kötődtem/kötődöm, másrészt nem érdekelnek a népszokások, harmadrészt mindig feketében járok, ami miatt eleve mindenki azt hiszi, hogy gyászolok, pedig csak tetszik.
2021. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!