Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kezdeményzhetem én a tegeződést?

Kezdeményzhetem én a tegeződést?

Figyelt kérdés
Az új állatorvosunk tőlem kb. 6-7 évvel fiatalabb (én 35 vagyok) és nagyon zavar, hogy magáz. Ő is, én is nők vagyunk.
2021. márc. 24. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell felajánlania a tegezést.
2021. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert orvos, ugye?
2021. márc. 24. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kapcsolatban álltok??
2021. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha "munkaviszonyban" vagytok, vagyis azért találkoztok, mert beteg a tehened, akkor csak ő ajánlhatja fel. Ha társaságban ismerkedtetek össze és kávézókban is találkoztok, akkor te is felajánlhatod.

Csak éppen az érthetetlen, hogy mit akarsz elérni ezzel ? Miért zavar az, hogy magáz ? A családodban többen munkásőrök voltak, hogy azt hiszed, az a jó, amikor mindenki mindenkit tegez ? Miért olyan nehéz megérteni, hogy az ilyesmit nem kell erőltetni, szinte magától kialakul, ha olyan a helyzet... Ha meg nem olyan, akkor meg minek ?

2021. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Alapjáraton nem zavar, ha valakivel magázódó viszonyban vagyunk. De, az viszont zavar, ha úgy beszélnek velem, mint egy nénivel pl. "tessék csak jönni a kutyussal".

(igen, egy teljesen normális méretű kutyám van, nem pedig tehenem)

2021. márc. 24. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutyus magyarul éppenséggel a kiskutyát jelenti...
2021. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Majd legközelebb ráköszönsz, hogy: Szia! És azonnal javítod is magad, hogy: Bocsánat, jó napot kívánok, elfelejtettem, hogy nem tegeződünk.

Ezért meg nem sértődik, de ha gondolja, majd felajánlja a tegeződést.

Hivatalos kapcsolatban alapvetően a magázódás az illemszabály, hacsak másként nem dönt mindkét fél.

Ha te lennél állatorvos, te is mindenkit magáznál valószínűleg, miután páran rád szólnának, hogy nem őriztetek együtt disznót, szóval ne tegezd le őket. Ha mindenkit magázunk, abból nem lehet baj.

Egyes frissen végzett önbizalomhiányos orvosok, fogorvosok, állatorvosok (különösen a nők) betegesen rettegnek attól, hogy nem kapják meg a tiszteletet, ha tegezhetik őket, pedig ők pont azért jöttek erre a pályára, hogy mindenki felnézzen rájuk.

2021. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!