Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell köszönnöm a...

Hogyan kell köszönnöm a felnőtteknek, ha én gyerek vagyok?

Figyelt kérdés

Igen, alap hogy tudnom kellene már, de nem vagyok benne biztos. Ezért eléggé kínosan érzem magam, ha valaki ismeretlennek kell köszönnöm.

A tanáraimnak (8.o) még “csókolom”-mal köszönök, mint mindenki más. A felvételi előtt viszont azt mondták, hogy a felvételiztetőknek “jó napot”-tal köszönjünk. Úgy is köszöntem nekik, de utána fura / szokatlan érzésem volt... Azóta a tanáraimon kívül minden felnőttnek (családtagokon kívül) “jó napot”-tal köszönök. Helyes ez, vagy hogyan kellene?


Ne kezdjen senki veszekedést / a beszólogatást (ahogy már megszoktam)! Mert ez nem az az oldal, ahol a “kínosabb” kérdéseket fel lehet tenni??



#illem #köszönés #felnőtt #gyerek - felnőtt kapcsolat
2021. ápr. 23. 04:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a jó napot teljesen jó.
2021. ápr. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Jó napot. Nekem köszönhetsz szia, hellóval is, de én jófej vagyok. Amúgy nem illik letegezni a felnőtteket, amíg fel nem ajánlják.

46/f

2021. ápr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Én is általános-középiskola között váltottam. Általánosban még inkább a csókolom Gabi néni/bácsi az elvárt, középiskolában már a magázódás, a jó reggelt Kovács tanárnő/úr.


Elsőre persze, hogy fura, de majd megszokod.

2021. ápr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A jó napot kívánok teljesen jó. Illetve napszaknak megfelelően. Elköszönéskor viszontlátásra!

De ahogy Marcell is írta itt előttem, nálam is középiskolában volt a váltás. Kivéve 1-2 tanárnál, akik nagyon tyúkanyó-nénik voltak, és abszolút adta magát, hogy mindenki csókolom-mal köszönt nekik. :))

2021. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de a jó napot kívánok még jobb. Amúgy hogy köszönjenek vissza? Ugyanígy, vagy szia?
2021. ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok!
2021. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
8.-osként most vagy abban a korban, amikor a csókolom már kezd kisgyerekessé válni, jobb ha a jó napot kívánok köszöntést használod.
2021. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
nekem az vált be hogy a parasztos jónapot helyett szép napottal köszönök. na ez meglep sok felnőttet. sokszor még egy olyan visszaszólást is kapok hogy neked is. lehet nem mindenki köszönésnek fogja fel, vagy furán hat, de közelebbinek érzem. az elköszönésnél pedig egy sima viszlát. ez bármiylen idősebbre alkalmazható, akár csak fiatalabb felnőtt vagy idősebb
2021. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten nem szeretem, ha csókolommal köszönnek. 65N
2021. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár teljesen megnyugodtam, hogy nem köszöntem rosszul. 👍😌
2021. ápr. 27. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!