Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság, ha nem adok borraval...

Bunkóság, ha nem adok borravalót egy futárnak?

Figyelt kérdés

Ritkán szoktam csak borravalót adni, de akkor is max 200Ft-ot.

Egyszer megkértem a szüleimet, hogy vegyenek át nekem egy fizetős csomagot, mert nem leszek itthon. Hagytam pénzt náluk és a vételi díjt felfelé kerekítettem, szóval borravalónak hagytam 250Ft-ot.

Este anyám letámadott, hogy mekkora bunkó vagyok és többet nem fogja átvenni a csomagjaimat, mert leégetem őket.

Szüleim, főleg apám gyakran 500-1000Ft-okat (néha 2000Ft-ot is) szoktak adni. Amikor csenget egy futár, akk mindig mondják, hogy készítsek pénzt. Mindig kifejtem nekik, hogy a futárnak van munkája, amiért megkapja a fizetését, az a dolga, hogy házhoz hozza a csomagom. Nem mellékesen én is pénzből élek és most a Covid alatt nem tudom szórni a pénzt és én sem kapok borravalót, csak azért mert rendesen végzem a munkám.

Mindig azt mondják, hogy bunkó vagyok.

Mennyire szokás borravalót adni? Mennyit szoktatok adni?



2021. ápr. 26. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a kérdést, hisz te is adsz. Az a 200 teljesen rendben van, ha anyu szerint kevés, pótolja ki.
2021. ápr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az sem lenne illetlenség, ha semennyit nem adtál volna, inkább értékelhetné bárki, hogy adtál egyáltalán 250 Ft-ot. Még ételfutároknál is hamarabb lenne illetlenség nem adni borravalót, ott már inkább szokássá vált, ettől függetlenül ott sem számít udvariatlanságnak, ha nem adsz, elvégre a munkáját végzi.

Ettől függetlenül, abban az esetben, ha felhozzák az ajtóig, én szoktam adni 2-300 Ft-ot, esetleg nagyobb, és/vagy drágább csomag rendelése esetén 500-1000 Ft-ot. Ha azonban nekem kell leszaladni a kajáért/csomagért, és ráadásul akkor szól, amikor már ott van a kapuban, na akkor nem adok semmit.

2021. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

"Mindig kifejtem nekik, hogy a futárnak van munkája, amiért megkapja a fizetését, az a dolga, hogy házhoz hozza a csomagom."


Nos ezzel a felvetéssel az a probléma, hogy a futárok alap bérezése úgy van kialakítva, hogy a borravalóval EGYÜTT keressenek értelmes összeget. Gondolod, hogy napi 12 óra futkározás, csomagokkal való logisztikázás mondjuk nettó 120 ezret ér? (most csak mondtam egy összeget, de nem hiszem hogy sokkal több lenne)


Ezentúl a borravaló adása önkéntes, tehát nem kötelező. Ha te nem vagy éppen anyagilag eleresztve, akkor szerintem teljesen oké, ha nem adsz. Ellenkező esetben viszont illik adni. Rád van bízva, hogy mennyit, szerintem 2-300 elég ha nem vagy nagyon tele.

2021. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1: Ritkán adok csak, nem mindig, de ezt is azért, hogy a szüleim ne idegesítsenek ezzel.
2021. ápr. 26. 11:41
 5/12 anonim válasza:
36%

Illik.

Nem kell , de illik.

Ennek is meg van a maga protokollja.

Ahogy a taxizásnak is mondjuk.

Adok a taxisnak is, a pincérnek, a futárnak.

Ezek meg amit kihagytam a felsorolásból, jattos melók.

2021. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
95%
Nyilván illik, de megmondom őszintén, én sem vagyok eleresztve anyagilag és ha rendelek egy csomagot, akkor magát a kiszállítást is sokallom (függetlenül attól, hogy erről nem a futár tehet), tehát nem szoktam direktbe adni, csak ha pl. 8800 ft a csomag ára, akkor nyilván nem kérem vissza az aprót a 9000-ből. Ételt nem igazán rendelek házhoz, de olyankor is ugyanezt az elvet vallom. Étteremben meg a végösszeg 10%-át illik és szoktam is adni,az valahogy számomra más szitu.
2021. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem bunkóság. Én soha senkinek nem adok.

Miért kellene adnom a Netpincéres hülyegyereknek, amikor a Coop pénztárosnak meg nem? Miért adnék a fodrásznak, ha az ügyemben kedvezően döntő bíró nem kap semmit utólag?

2021. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi pont azért tanultunk, hogy ne legyünk olyan életképtelen csövesek, hogy vad idegen emberek könyöradományaitól függjön a létbiztonságunk.
2021. nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: Nem a borravalón múlik a megélhetésük. Egyik haverom futárkodott egy kis ideig és mesélte, hogy 300-450eFt-ot keresett rossz esetben (nettó) és erre rájött még a borravaló is (havi szinten +100eFt minimum). Szóval nem kell sajnálni őket, hogy 1-2 helyen nem kapnak yattot
2021. dec. 1. 13:40
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Mégis itt sírnak, meg ugatnak, hogy beleköpnek a kajába, meg késve viszik ki. A legtöbb futár az alja, tanulatlan rétegből jött, akinek csak ez jutott. Ez itt a gond. Amúgy a legtöbb fizetése egy vicc, de az már az ő baja. Mit kuncsorog, mint egy hajléktalan? Sose lenne pofám ott állni és imádkozni, hogy kapjak egy kis aprót. Inkább felkötném magam.
2021. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!