Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Boltban való fizetéskor van...

Boltban való fizetéskor van olyan összeghatár, ami alatt nem illik kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
Pár száz forintot illik készpénzben adni vagy nyugodtan lehet kártyával is fizetni?
2021. jún. 10. 09:29
1 2
 1/12 Pekka ***** válasza:
95%
Szerintem nem gond, a pénztárosok ezen nem szoktak problémázni. Már többször is fizettem 200-300 Ft-os tételeket kártyával, mivel nem volt nálam KP. ha nincs nálad éppen készpénz, akkor máshogy nem megoldható.
2021. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ilyen, hogy illik. Főleg járvány alatt az utolsó 50 ft-os fénymásolást is kártyával fizettem. Nagyobb taplóság mondjuk egy csomag rágóval felváltani egy 20 ezrest, de alapból az pénz az pénz. Normális helyen nem vergődnek, ha kártyával fizetsz kisebb összegű vásárlást.
2021. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Én már évek óta kártyával veszem a BKK vonaljegyet, egyesével, mindig csak egyet amikor kell. Pont azért, hogy ne érje meg nekik és hátha ingyen adják majd egyszer, mert többet buknak rajta mint ami a bevétel. Eddig nem jött be.
2021. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Bár ha a csokiautomatákon is elkezdtek megjelenni a terminálok, amikben 140 Ft egy csoki, elgondolkozik az ember, hogy mégse olyan borzasztó az a kártyadíj, mint mondják. Nem tennék rá, ha nem érné meg nekik.
2021. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
A bankkártyás fizetést tilos hátrányosan megkülönböztetni a készpénzessel szemben, függetlenül az összegtől. 1-2 éve még voltak helyek, ahol ki volt írva pl., hogy 300 Ft alatt nincs bankkártyás fizetés, de manapság ez már törvénysértésnek minősül. A járvány miatt pedig mindenkit mindenhol az érintésmentes kártyás fizetés felé tereltek, így én nem aggódnék az illendőségen.
2021. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nincs ilyen hogy nem illik. Ugyanolyan pénz, mintha kp-ben adnád.

Bepróbálkoznak kisebb boltok, de ez törvényellenes!

2021. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Még van kápé? Évek óta nem fogtam a kezemben ilyesmit.
2021. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
A munkahelyi büfében a száz forintos kávét is kártyával fizetem.
2021. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak a lepukkant,csövesek fizetnek kártyával !
2021. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bármennyit fizethetsz kpval és kártyával is, viszont! Ha zaras elott 20, 10 percel mesz be inkabb fizess kartyaval mert sokszor ilyenkor mar elkezdik leszamolni a kpt.
2021. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!