Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem illik temetésre...

Tényleg nem illik temetésre szandálban menni?

Figyelt kérdés
Férjem ezt állítja. Egyszer nyári temetésre mentünk, ás szandált akartam felvenni, azt mondta az nem illik. Odamentünk, és majdnem mindenkin az volt. Volt vagy 30 fok.
2021. jún. 11. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom elegáns női szandálszerű cipőről lenne szó (férfi vagyok, nem tudom a nevét pontosabban :D ). Szerintem az nem lenne gáz, de a klasszikus szandál azért nem alkalomhoz illő.
2021. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz klasszikus szandál alatt? Millió féle, stílusú szandál van, a túraszandáltól kezdve a strandszandálon át, az elegáns strasszos magassarkúig és holnap utánig sorolhatnám.
2021. jún. 11. 16:47
 3/8 anonim válasza:
28%
Nem illik. Sokakon az volt...na igen, sok a proli.
2021. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy gyors példa szandálokra.


[link]

2021. jún. 11. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Csak ha hosszuszaru feher zoknit huzol hozza.
2021. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem fekete (esetleg nagyon sötét szürke vagy nagyon sötét kék) elegáns szandál rendben van egy temetésre, de ez attól is függ, hogy mennyire formális a temetés, és mennyire egyházi. Ha komoly mise van és nagyon ki kell öltözni akkor nyilvánvalóan nem illik szandált venni.


Viszont a sportszandálok vagy az olyan szandálok amikben mondjuk a strandra mennél nem illendőek.

2021. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Álmomban nem jutna eszembe sportszandált felvenni, pláne nem temetésre. Csak tűsarkút hordok, vagy ezeket a kis lapos egyszerűeket. Valami ilyesmiben mentem volna:


[link]

2021. jún. 13. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem amit legutólag linkeltél teljesen megfelelt volna.
2021. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!