Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pezsgőnyitás. Jól tudom?

Pezsgőnyitás. Jól tudom?

Figyelt kérdés
Igaz,hogy félszáraz italt kell felszolgálni, ha nem tudjuk az érkező vendégsereg ízlését? Na és a pezsgőnyitásnál helyesen először az üveget kell tekerni?Amikor pedig töltünk, a pohárba először kis adagot, majd a pohár 2/3-áig tölteni? Jól tudom? :S SEGÍTSETEK!!!
2010. aug. 29. 14:20
 1/2 anonim válasza:
Nem jól tudod!! A pezsgő felszolgálásánál soha nem tudjuk hogy milyen pezsgőt adunk, úgyhogy nem lehet mindig félszáraz, csak abban a kivételes esetben, ha aperitifnek kérik a pezsgőt, de akkor meg van a teljes menüsor is.pezsgőnyitásnál nem kell az üveget forgatni, de kell pezsgőhűtőt használni(első osztályon), és abban a jéggel és sóval töltött pezsgőhűtőben kell forgatni a pezsgős üveget hogy lehűtsük, mivel a pezsgőt nem hűtjük be előre. A pohárba töltésnél pedig ha több vendéged van akkor először mindegyik pohárba töltesz a pohár 1/3ig, utána pedig mindegyik pohárba töltesz annyit hogy 3/4ig legyen a pohár. Egy felszolgáló
2010. szept. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
.... és magyarul nem pezsgőnyitás, hanem pezsgőbontás !!
2011. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!