Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a kasszás, aki éppen akkor...

Ha a kasszás, aki éppen akkor tüszköl, amikor nála fizettek, szoktátok neki mondani, hogy egészségére?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem tudom, micsoda, az a "tüszkölés". De ha például tüsszent az illető, akkor igen.
2021. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 B2man ***** válasza:
Ha ismerem, tréfàsan jobbulàst kivànok neki!
2021. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Tüsszentéskor "Egészségére" már csak a tájékozatlanok (hogy ne mondjam: műveletlenek) mondják. A tüsszentést a többség egy emberi gyengeségnek tekinti és udvariasságból igyekszik "nem észrevenni". Legalábbis diplomáciai körökben.
2021. aug. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
#3 itt kifejezetten nem diplomáciai körökről volt szó.
2021. aug. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Senkinek nem mondom, és amikor nekem mondják, akkor is nehezemre esik nem leütni az illetőt. (Uralkodok magamon, így általában nem szólalok meg, de semmiképpen nem köszönöm meg, csak mitha nem hallottam volna.) Ez az egyik legidiótább szokás, ideje lenne kiirtani. Nem tudom miért lett hármas lepontozva, teljesen egyetértek vele. F@>>OM SEM AKARJA, HOGY ÉSZREVEGYÉK, és nem akarok erre tekintettel kommunikáció részese lenni. Különösen kedvem volna leütni, aki azt mondja, hogy "jobbulást" egy tüsszentés után, mintha BETEG LENNÉK...
2021. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!