Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik hamvasztást szeretnének...

Akik hamvasztást szeretnének majd a temetésükön: Hagyományos, vagy urnasírba temetkeznétek majd?

Figyelt kérdés
Persze mindenkinek minél később kerüljön rá sor!

2021. aug. 22. 00:06
A kérdező szavazást indított:
Hagyományos temetői sírba.
Urnatemetői sírba.
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Én azt akarom, hogy szórják szét a hamvaimat. Teljesen hülyeség őrizgetni egy bödön hamut. És teljesen hülyeség elvárni (mert elvárná minden életben maradott), hogy évente egyszer muszájból virágot vigyen egy helyre, ahol nincs is hely a virágnak.


Akinek hiányzom majd, az meggyászol a szivében, az majd ha sétál egy parkban (bármelyikben), és rám gondol (ha akar). Ilyen egyszerű, nem tudom, mit kell túllihegni ezen.

2021. aug. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretném, ami a skandináv országokban már egy ideje kezd terjedni, hogy egy fa nőjjön ki a hamvaimból, így az életre emlékeztetné a szeretteimet, nem a halálra. Leülhetnének alá egy padra és rám gondolhatnának, nem pedig egy falban benne lenni, ahová virágot se lehet tenni rendesen, mert olyan szűk a hely...
2021. aug. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem érdekel. Tároljanak egy mosóporos vödörben és/vagy szórják fel velem a jeges járdát.
2021. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Hagyományos temetői sír eleve nem opció. Vagy urnasír (olyan, mint a sír, csak kisebb, de rendes sírkővel meg minden), vagy falfülke.
2021. aug. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

2-es! Itt is van ilyen. Én is ezt választottam volna szívem szerint a temetkezési vállalatnál a fiamnak, de panelházban lakunk, nem lett volna hová ültetni. Illetve de, mert utánanéztünk, ha az összes lakó beleegyezik, akkor a házunk elé lehetett volna, de az egy szabadon járható terület, természetesen nem szerettem volna, ha az összes arra járó kutya majd levizeli. Annak, akinek van egy saját kertje, a legjobb megoldás. De már erdő temető is létezik Mo-on, csak tőlünk messze lett volna. Akár az egész családnak ki lehet ott bérelni kis parcellát, ahol majd a kis fák lesznek ültetve.

Engem személy szerint nem érdekel, mit csinálnak velem halálom után. Ha valakinek a szívében nem vagyok benne, akkor fizikailag tökmindegy, hol vagyok. Mi a fiamat hazahoztuk, de ha már olyan öregek vagy betegek leszünk, hogy számolni lehet a véggel, akkor gondoskodni fogunk arról, hogy ne legyen a testvéreinek nyűg, hogy hová tegyék.

2021. szept. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem engem akkor már nem fog érdekelni ez a kérdés, mert sem érte, sem ellene nem tudok mit tenni.

Jelen időszakban pedig nem kívánok ezzel a kéréssel foglalkozni.

2021. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Urnafal.
2022. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!