Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A brit meg a magyar között mi...

A brit meg a magyar között mi a legnagyobb kultursokk?

Figyelt kérdés
Ahogy én kivettem a brit sokkal jobban támaszkodik a verbális kommunikációra mint a magyar. Az utazgatás kedvelt téma, és egyrészt a briteknél nagyobb a tekintélytisztelet, viszont egy magasabb rangú mindig udvariasan bánik egy alatta lévővel és a lekezelés nagy bűn.
2021. aug. 28. 06:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
A britnek a tea szent. Ha nem tudsz elkészíteni egy csésze "white tea"-t, akkor kulturálatlan vagy. A britek nagy tiszteletben tartják, ha bizonyos dolgokat vallási okokból nem csinál valaki, például nem megy be dolgozni. Hamarabb elsiklanak afölött, hogyha valaki szokatlanul öltözködik, mint mindjuk a magyarok. Metrón sminkelni tök általános. A britek nem szívesen beszelgetnek az anyagiakról, ez inkább a közép-európaiak bogara. És nincsenek se kóbor kutyák, se kertben tartott kutyák. A házikedvenc tartás egy teljesen más szinten van, mint nálunk. Ja, és ebédszünetben kimenni inni egy pint sört sok helyen tök normális.
2021. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

„ Ja, és ebédszünetben kimenni inni egy pint sört sok helyen tök normális“


A mienk is alkoholista nemzet. Látom megvan a közös hang…

2021. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Kultúrsokknak én azt hívom, amit nehezen vett be a gyomrom. Ez alapján nekem a következők voltak:

- Nem öltözetik fel a gyerekeiket a hidegben.

- Nem fogják a gyerekeik kezét, a 3 éves öt méterre lohol az anyja után.

- Nem fektetik le az ovisokat délután aludni.

- Szemetelnek. Nagyon.

- Túl édes sütik.

- Tűrhetetlenül bunkó tizenévesek.

Ami tetszett:

- Ingyenes gyógyszerek

- Bizonyos helyzetekben nagyon közvetlenek, pl.az igazgatónak nem derogál egyenrangú hangnemben beszélgetni a takarítónővel.

- Nyitottság más kultúrák felé (egy pontig)

- Valóban ingyenes közoktatás

- Normálisan megszervezett szelektív hulladékgyűjtés.

2021. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

És nem szólnak rá a gyerekre. Templom, temető, a gyerek felmászik, ugrál a sírokon, a szülők meg elolvadnak a gyönyörűségtől, hogy milyen cuki a gyerek!

Ez a nem fogják a kezét, tényleg durva, főleg olyan utcákon, ahol vagy nagy a tömeg vagy keskeny, és közel van az út.

Ami még, kimennek a boltba pizsamában, köntösben, benti papucsban. És sokszor gyerekeke is látni egyberészes pizsamában az utcán. És még mindig gyerek, hétköznap jelmezeket viselnek. Disney hercegnőnek meg Pókembernek öltözve járnak a játszótérre. Vagy az utcára.

Ami jó, nem zavarnak ki a kávézóból, ha már megittad a kávédat. Nem kell fogyasztanid, ha a pub vagy Meki mosdóját akarod használni. Darlingnak meg honeynak szólít az eladó a boltban. És ha elejtesz valamit a boltban, akkor nem förmednek rád, hogy akkor te most azonnal fizess, hanem először megkérdezik, hogy "Are you alright?", és felajánlják, hogy hoznak neked másik terméket. Interjún simán köszönnek úgy, hogy "Hi!". Buszról leszálláskor megköszönik a sofőrnek, hogy elvitte őket a megállóig. Postásnak, futárnak nem adnak borravalót. Könyvcserélős könyvespolcok állomásokon, amit nem lopnak szét az emberek.

Első voltam.

2021. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Könyvcserélős könyvespolcok állomásokon, amit nem lopnak szét az emberek."

Ilyenek itthon is vannak és működnek.

2021. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy vannak, viszont sok ismerősöm mondja, hogy ezen meg azon a településen volt, de a "jónépek" kiürítették.


Mondjuk nekem nagyon sok olyan dolog is kultúrsokk, amit azért nem tapasztaltam, mert alföldi kisvárosból költöztem Londonba, Budapestről érkezett barátom meg nem érti, miért vagyok oda annyira.

2021. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

Tényleg, a pizsama, mennyit röhögtünk rajta, amíg ott éltünk!

Illetve ami nem "kultúr", de attól még sokk: az időjárás. Angliában nem tudom, mi a helyzet, mi Skóciában éltünk, az valami katasztrófa, konkrétan az idő 80 százalékában esett az eső, és baromi hideg volt. Mi egész nyáron fűtöttünk. Egyszer lesett a hó (2018 tél vége), háborús helyzet alakult ki, kiürültek a boltok polcai, nem lehetett kenyeret kapni, és még a kocsma is bezárt. :) Viszont akkor is az én gyerekeim voltak egyedül sínadrágban és sapkában, az összes többi leggingsben vagy mackó-edzőcipő összeállításban nyomta a térdig érő hóban. Természetesen sapka nélkül, sőt, lehetőleg kabát se volt rajtuk.

(3-mas voltam)

2021. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy könnyedén öltöznek a gyerekek, de ezt hogy viselik? Betegesek vagy ehhez szokott a szervezetük?
2021. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

„ Ami még, kimennek a boltba pizsamában, köntösben, benti papucsban. És sokszor gyerekeke is látni egyberészes pizsamában az utcán. És még mindig gyerek, hétköznap jelmezeket viselnek. Disney hercegnőnek meg Pókembernek öltözve járnak a játszótérre. Vagy az utcára.“


Ez a felszabadultság gyökeret verhetne itthon is.


„ Az oké, hogy könnyedén öltöznek a gyerekek, de ezt hogy viselik? Betegesek vagy ehhez szokott a szervezetük?“


Azt ne felejtsük el, hogy idehaza viszont a lakásokat is túlfűtik a gyerekeket pedig túlságosan becsomagolják. Teljesen félrekalibrálva a fejlődő szervezet hőérzetét. Meg persze ez sokkal betegesebbé teszi őket.

2021. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, még az is, hogy sokszor látni tíz éven alatti gyerekeket hidegben is rövidnadrágban, sokszor az iskolai egyenruha része. Meg a postás is rövidnadrágot hord, télen-nyáron.
2021. szept. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!