Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönjek a barátom...

Hogy köszönjek a barátom szüleinek első talalkozásnál? És vigyek e valami ajándékot ?? 😫

Figyelt kérdés
A barátom 17 én 16 éves hogy lenne udvarias a köszönés?

2021. aug. 30. 01:55
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Jó napot kívánok! Nem kell vinned semmit.
2021. aug. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

"Jó napot, hogy tetszik lenni?"

Nekem anyám mindenáron akarta, hogy vigyek valamit. Az anyukája illatszert kapott, az apukája bort. De amúgy nem kötelező vinni semmit.

2021. aug. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
59%

Nem jó a kategória :)


A "Jó napot" minden körülmények között szalonképes köszönési forma.


Én apukának egy üveg bort, anyukának pedig egy doboz bonbont vinnék.

2021. aug. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha meghívtak magukhoz, akkor illik azért valamit vinni: egy jobb desszertet vagy egy üveg bort.

A "Jó napot kívánok!" egy teljesen megfelelő köszönési forma. Bemutatkozásnál kézfogásnál az idősebb nyújtja mindig a fiatalabbnak a kezét, szóval várd meg, amíg ők nyújtják. A barátodnak illik ilyenkor bemutatni titeket egymásnak.

2021. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Csocsó asszony, hejjj házura.

Itt egy jóféle tömöttcigi toljuk el oszt csacsogjunk he!

2021. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok, utána bemutatkozol. Vinni nem muszáj, de kedves dolog, ha viszel.
2021. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk például egyáltalán nem szokás az ajándék. Úgy gondolom egyáltalán nem kötelező.
2021. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!