Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindenki szerint a fiúk...

Mindenki szerint a fiúk lassabban érnek mint a lányok. Szerinted? (Bövebben lennt. )

Figyelt kérdés
Sokan(főleg a lányok) azt gondolják,hogy a fiúk gyerekesebben gondolkodnak mint a lányok.Szerintem ez sztereitípia.Ugyanis,a saját tapasztalataim szerint a fiúk sokkal értlemesebben gondolkodnak fontos döntésekben mint a lányok.Azért vélik úgy sokan,hogy a lányok hamarabb lesznek "okosabbak",mivel Ők átlagosan 11-12 éves korukba átesnek az első menstruáción,és onnantól leginkább a fiúk/a fiúkkal kapcsolatos dolgok töltik ki az agyük nagyrészét.Viszont ahogy én tapasztalom társaságban az esetek 90%-ban(tisztelet a kivétel) a lányok elképesztően gyerekesen viselkednek(sikítoznak,feltűnően röhögnek,stb.),még ha erre nincs is okuk.Velük ellentétben a fiúkat jó esetben kissrác koruktól fogva érdeklik a csajok,ezért ők ezt nem verik életük során olyan nagy dobra,hogy e miatt bolondot csináljanak magukból.A sztereotípia ezzel kapcsolatban szerintem azért van,mert a fiúkat normális esetbe sokáig le tudják kötni az egyszerűbb dolgok(videójáték,marháskodás a haverokkal[amit a lányok gyerekesnek titulálnak]),ameddig a lányokat az első menstruáció után csupán a fiúk érdeklik,mivel onnantól azt hiszik,hogy mivel nekik már peteérésük van,sokkal érettebbek természetileg,gondolkodásilag,és minden másban mint a fiúk.Várom a ti álláspontotokat.16/F
2010. aug. 31. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos az elgondolásod, de pár ponton sántít.

A gyerekes viselkedés az, hogy elvagyunk a játékokkal, nem is érdekel más.

A kamaszos viselkedés a visítozás. Na meg persze lányos.

Innen nézve igenis előrelépés lehet ez a lányoknál.


De nem is ez a lényeg. Egy lány 16 évesen visítozik, 18-19 évesen már tudatosan készül az életre. Tudja, mit akar csinálni, nem esik kétségbe, ha neadjisten megkérik a kezét.

Egy fiú ezzel szemben még a húszas évei elején is csajozni akar (nyilván, mivel ő később kezdte, de neki is kell az az idő). A családalapítás, felnőtt élet csak később jön neki be a képbe.


Megdöbbennél, ha látnád, hogy ezek a visítozó csajok hogy tudnak készülni az életre. És itt nem csak arról van szó, hogy elájulnak egy kisbabától. Több ismerősöm van, aki a nyári keresetét rendszeresen félretette már ilyen korban, hogy majd az életkezdésre jó lesz. De ezek mind lányok. A fiúkat ilyesmi még nem érdekli. Majd csak lesz valahogy.

Azt javaslom, gondold végig a dolgot tíz év múlva. Egész másképp fogod látni :)

2010. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az 1.-vel.

Lehet, hogy a te osztálytársaid (gondolom őket hoztad fel példának) viselkednek így, és te azt hiszed, hogy ez mindenkinél így van.

1. válaszoló leírta a nagy többséget.


Viszont:

Vannak kivételek, akik erősítik a szabályt.

Lehet, hogy te komolyabb vagy, és nem csinálsz olyanokat mint a nagy átlag.


Sajnos:

Én kb. 13 évesen komolyabban gondolkodtam, mint a legtöbb 16-20 éves, akiknek (szintén a nagy többség) fogalmuk nincs arról, hova mennek tovább tanulni.

Lásd, ennek ellenére én már 10 évesen tudtam, mit akarok, és ezért azóta is keményen küzdök.


16/L

2010. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"De nem is ez a lényeg. Egy lány 16 évesen visítozik, 18-19 évesen már tudatosan készül az életre. Tudja, mit akar csinálni, nem esik kétségbe, ha neadjisten megkérik a kezét.

Egy fiú ezzel szemben még a húszas évei elején is csajozni akar (nyilván, mivel ő később kezdte, de neki is kell az az idő). A családalapítás, felnőtt élet csak később jön neki be a képbe. "


Ez egy hülye általánosítás, nagyon sok csaj van aki még 30 évesen is r ibanckodik, illetve a fiúk agyába nem látsz bele, mert igenis 18-19 évesen már benne van a legtöbb fiúban hogy milyen lesz ha majd családot alapít, sőt ennél jóval korábban, már gyerekkorban is. Amúgy meg 18-19 éves korban, de már jóval előtte is a fiúk jelentős része a tartós kapcsolatot keresi, de többnyire sikertelenül, mert a lányok inkább a kalandozókhoz vonzódik.


"A fiúkat ilyesmi még nem érdekli. Majd csak lesz valahogy.

Azt javaslom, gondold végig a dolgot tíz év múlva. Egész másképp fogod látni :)"


Én viszont már 23 éves vagyok, és úgy látom elég sok igazság van abban, amit a kérdező leírt. Az egész egyszerűen arról szól, hogy a nő az aki választ, nem a férfi, éppen ezért 14-20 éves korában alig van esélye a fiúknak a tartós kapcsolatra, hiszen ők mindig a korosztályuknál 1-2 évvel fiatalabbakkal tudnak összejönni, viszont azok a lányok akik komolyan gondolják eleve csak 20 év fölöttiekkel próbálkoznak. Én például mindig komoly kapcsolatban gondolkodtam, de ez csak 20 éves koromra valósulhatott meg.

2010. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és hozzáteszem, a lányok nagyobb aránya megy abból a megfontolásból közgazdász szakra, hogy nincs érdeklődési köre, vagy nem tudja mit akar. Ráadásul nagyon kevés lánynak van tizenéves korában kialakult hobbija a bulizáson, vásárláson kívül.
2010. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A "tétel" hagy maga után némi kívánnivalót. Ez az összehasonlítás abban az esetben lenne érdekes, ha hasonló érdeklődésű, hasonló családi háttérrel és nagyjából azonos IQ-val rendelkező "egyedeket" vennénk alapul.

Nagy általánosságban igaz, hogy a lányok érettebbek vagy érettebben tudják előadni magukat. Nekem egy fiatal tanár ismerősöm is mondta, hogy ő sokkal jobban elbeszélget a lány tanítványával, mint a fiúkkal.

Ettől függetlenül vannak kivételek. Nekem is van olyan haverom, aki sokkal intelligensebb/életrevalóbb nálam, pedig egyidősek vagyunk.

2010. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yuda ***** válasza:
csatlakozom én is: mást tapasztaltam,mint a kérdés írója: a lányok ebben a korban előbb érnek, érzelmileg,értelmileg előrébb járnak -el kell telnie pár évnek és a fiúk is felzárkóznak -nem kell agóddni -amit a kérdező írt,az lehet egyedi jelenség -de nem ez az általános, hanem a sztereotípia mégiscsak igaz :)
2010. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haha.. ez nagyon jó volt,hogy megfogalmaztad, hogy a mens.megjelenése után a lányokat csak a fiúk érdeklik. hahah ez tetszett.. szerintem lehet,hogy okosabbak,érettebbek a fiúk.. már korábban is.. és a lányok túl sokat képzelnek magukról,de hát igen.. az is igaz,hogy egyénfüggő a dolog.. de én lányként,ha értelmesen akartam beszélgetni vmiről,akkor nem nagyon találtam lányok között beszélgetőpartnert,csak fiúkkal tudtam tinédzserként is,gyerekként is látszik a különbség...

haha jó!teljesen rendben van a felvetésed

2010. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdést olvastam el, de én már fitalabb koromban is érettebnek éreztem magam társaimnál. tavaly egy 18 éves lány is megjegyezte, hogy a gondolkodásmódom alapján sokkal idősebbnek gondolhatnának.

Mostanában is lehetnék full komoly, de inkább néha megy a hülyéskedés is, a nevetés gyógyszer :D

2010. szept. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!