Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak Magyarországon szokás...

Csak Magyarországon szokás mindig minden alkalmat italozással tölteni?

Figyelt kérdés
Értem én azt hogy elmegyek kollégámhoz piával kínálnak, elmegyek apósomhoz piával kínálnak, szinte mindegy milyen alkalomról van szó és hova, mindig szóba (fogyasztásra kerül az ital) máshol más országban is így van?
2021. okt. 2. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Kérsz egy felest?
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

mást meg semmivel sem kínálnak...

komolyan mondom, tiszta komédia, hogy milyen érzékenyek az emberek a mai világban

2021. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnában nőttem föl, ugyan ez van ott is. 3 évet voltam Ausztriában is, ott kevésbé gyakori de létező dolog.
2021. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Angliában, Görögországban igen.
2021. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig éltem Olaszországban, jelenleg az Egyesült Királyságban élek, és mindkét helyen gyakori. Természetesen mindkét országban gyakori, hogy csak egy kávéra vagy teára ülünk be, de az alkohol is gyakran előkerül.


Az olaszoknál főleg aperitif, míg briteknél főleg a különböző whiskey félék kerülnek elő (legalábbis az én társaságaimban). Sose a lerészegedés a cél, egyszerűen ez is egy ital, amit mértékkel lehet élvezni. Én például szeretek koktélozni, általában egyet-kettőt, maximum hármat iszok, és szinte semmi hatása nincs ellenben finom és néha jobban ellazít, bár hidd el nekem, az se törne meg, ha soha többet nem ihatnék alkoholos italt.


Nem értem, miért zavar ez téged, hiszen jogod van elutasítani. Az egyik baráti körömben is van egy lány, aki egyáltalán nem iszik alkoholt, és ha mi igen, ő valamilyen gyümölcslevet vagy teát rendel magának, és sose illetjük egy rossz szóval se.

26N

2021. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

„komolyan mondom, tiszta komédia, hogy milyen érzékenyek az emberek a mai világban“


„Nem értem, miért zavar ez téged”


Majd én válaszolok a kérdező helyett, ugyanis engem kifejezetten idegesít, hogy nem lehet semmit sem csinálni pia nélkül.

Bár nincsenek pontos számok, számos szakember szerint az 1 millió alkoholista jelző bőven jogos. És ilyen számok mellett ez a pia kultusz ami megy szerintem szánalmas.

Arról nem is beszélve, hogy hányszor tapasztaltam már meg az erőszakos nyomulást a kínálgatással kapcsolatban. Mikor négyszer kell elmondani, hogy nem iszok…

Olyan ez a pia, mintha a szociális hézagokat próbálnák kitölteni vele.

2021. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Többé-kevésbé: felnőtt emberek között mindenhol normális dolog alkoholos italt kinálni. Kissé fura is lenne, ha vendégségbe mész és nincs egy sör, vagy valami alkoholos ital, csak üdító, naracslé.


A magyar kultúrához hozzátartozik a pálinka, amit én személy szerint utálok, főleg a házi pancsot, voltam már ilyentől rosszul.


Szóval a mérsékelt ivás, egy sör, pohár bor stb teljesen normális és máshol is így van. Keletebbre, lengyelek, oroezok, de akár Magyarországon is sokaknál norma, hogy az bizonyos ital már rögtön tömény.


Ha nem kívánod, ne igyál alkoholt: normál társaságban ez teljesen elfogadott.

2021. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 "Mikor négyszer kell elmondani, hogy nem iszok." A feleségem családjánál az evéssel van ugyanez. Ráadásul ők az ízlésem is jobban ismerik, mint én.

Ez nem csak italozás kérdése, legalább annyira a toleranciáé.

2021. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem!Amerikában is,lásd Dallas sorozat.
2021. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!