Hogy illik köszönni?

Figyelt kérdés

Például :


Én vagyok a fiatal



Jön velem szembe egy idősebb bácsi én köszönök neki vagy neki kell nekem először?



2021. okt. 22. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Neked.
2021. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha ez komoly kérdés akkor már értem miért tartunk itt. Ennyire nem ismerni alapvető dolgokat. De ha csak belegondol az ember a kérdésbe....
2021. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Komoly a kérdés?

Ha igen akkor a tanáraidat és a szüleidet csókoltatom!

Mennyi idős vagy?

2021. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Az illemszabály szerint az köszön előre a másiknak, aki társadalmilag alacsonyabb rangú a két ember közül. Fiatal az idősebbnek, férfi a nőnek, diák a tanárnak stb.
2021. okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fiatal nem föltétlen "társadalmilag alacsonyabb rangú" az idősebbnél. A 35 éves vez. ig. nem "társadalmilag alacsonyabb rangú" mint a 64 éves segédmunkás. De azért köszönjön előre!
2021. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Neked illik köszönni a bácsinak. További példa?
2021. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nincsenek illemek meg baromság ez az alacsonyabb rangú duma is. Köszönj előre mindenkinek, ha nem köszönsz max fognak ők. Akik nem köszönnek meg bunkók.
2021. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5 "A fiatal nem föltétlen "társadalmilag alacsonyabb rangú" az idősebbnél." Ez így van. Többek közt ezt értettem "stb." alatt. Bocs, hogy nem soroltam fel minden egyes lehetséges variációt, ami az életben előfordulhat, de a kérdezőt nem érinti. :D

4. voltam.

2021. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval,a kérdésre a válasz:amikor veled szembe jön egy bácsi,akkor legyél kedves köszönni.Tehát,te köszönsz a bácsinak.
2021. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha megjegyzed, hogy mindig te köszönsz először és mindig te mész be utoljárra mindenhova, vagyis mindig mindenhol te érsz a legkevesebbet. Abból bajod nem lehet, és nem is kell megtanulni ilyen bonyolult illemszabályos cuccokat...
2021. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!