Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy néha nem tudom eldönteni, hogy most tegezzek vagy magázzak egy bizonyos illetőt?

Figyelt kérdés
Velem nagyon sokszor előfordul és eléggé idegesít. Kiváncsi vagyok titeket is zavar-e.
2010. szept. 2. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem is nagyon zavar.Meg már az is, hogy megkérdezzem e, hogy most akkor mi is legyen.Ha a személy mondjuk kijavít tegezésre, az tökjó, ha ha magázásra (mert ellenkezőjét "alkalmaztam"), akkor az kicsit ciki.
2010. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit, de már egyre kevésbé. Semlegesen "üdvözlet" és társait használom, ezek olyan se nem tegezők se nem magázók, inkább semleges, aztán kialakul (vagy marad, vagy változik). Bár olyan már volt, hogy akit régen gyerekként magáztam kérte, hogy tegezzem, és nem tudom tegezni.

Baj még nem volt.

De sértődések már voltak egyesektől, hogy megfázásos időben időnként nem köszönök, csak biccentek a fejemmel, de arra nem gondolnak, hogy nincs hangom. :-)

2010. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

AZ emberek többségét idegesíti, engem is idegesített nagyon sokáig, iletve gyakran még most is.


"Megoldás": Ha az alapvető illemszabályokkal tisztában vagy, akkor az alapján azért tudsz dönteni... onnantól, hogy "magabiztosan" döntöttél magázódás vagy tegeződés mellett, onnantól már nincs gond.

Egy tisztelettudó, kedves, érthető Szervusz! sokkal szimpibb lesz mindenkinek, mint egy halk bizonytalan Jó napot! még akkor is, ha kicsit illendőbb lenne a magázás.


Szóval az első, hogy próbálj magabiztos lenni, a mai világban már senki nem harapja le a fejed (azaz csak kevesen), ha udvariasan tegeződsz.


Alapvető dolgok:

1. Ki kinek ajánlhatja fel a tegezést:

Nő férfinak.

Idősebb (vagy rangidősebb) férfi fiatalabb férfinak.

Idősebb (vagy rangidősebb) nő fiatalabb nőnek.


2. Ne ess át a ló túl oldalára.

Ha pl nőböl vagy, még nem kell feltétlen mindenkivel tegeződni, csak azért mert megteheted.

Ha bemész egy bankba és ott van egy veled egy idős csaj/srác attól még ne tegezzétek egymást, nem kocsmában vagytok.


De alapvetően, aki amiatt alkot rólad negatív véleményt, hogy egy nem teljesen egyértelmű helyzetben letegezted/magáztad, az lehet, hogy ismeri az illemet, de a kultúrát nem, úgyhogy ne érdekeljen.

2010. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is sokszor nehezen tudom eldönteni.

Általában azokat tegezem akik max 15, esetleg 20 évvel idősebbek.

Olyat ne tegezz aki apád, anyád lehetne, esetleg ha mondja.

Apám egyik barátjának a felesége 20 évvel idősebb nálam de magázom mert hülyén jönne ki ha tegezném mert a lány nálam egy évvel fiatalabb.

De van agy másik ismerősöm akit simán tegezek pedig olyan idős mint a fent említett nő, de neki még gyereke sincs meg igazából őt mindenki tegezi a környéken.

A fodrászt tegezem mert elég fiatalos és nem gondoltam róla hogy több mint 20 évvel időseb nálam, főleg hogy kis gyereke van, később tudtam meg hogy van egy velem egy idős lánya is XD, de amúgy nem szólt érte hogy tegezem.

2010. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyar identitástól idegen a tegeződés. kizárólag egyenrangú felek tegeződtek a múltban, de azután megjelent amerika a televízióban, és felfalta észek európát. Ezt követően az Ikea megjelent itthon és általános divattá tette a kritikátlan emberek között a tegeződést.


Az Ikea volt az első nyilvános hely, ahol a plakátokon, feliratokon tegezni merték a vásárlót.

2010. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, mert én mindenkit magázok, aki idősebb nálam (természetesen nem az 1-2 év korkülönbségre gondolok, hanem pl 30 éves kortól már igen) és kínos tud lenni, ha kijavít.


Viszont engem nem zavar a tegeződés. Ha pl. boltban letegeznek, külön örülök. Csak innentől megint az zavar, hogy lévén felnőtt ember, vissza merjem- e tegezni, mert tegezett. Nehéz dolog ez...

2010. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!