Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Figyelj má! ha a magyarok...

Figyelj má! ha a magyarok olyan szegények kivel van tele az összes bolt nonstop és kiknek az autóikkal vannak tele az utak folyamatossan?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Azokkal, akik épp vásárolnak és autóznak. Ennek mi köze a szegénységhez?
2021. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az hogy ha tényleg olyan szar lenne a helyzet meg akkora szegénység akkor nem így nézne ki, főleg nem kocsival
2021. nov. 5. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem egy buszvezetotol hallottam meg tapasztaltam is hogy a távolsági buszokon alig vannak utasok. Kígyózó autosorok az utakon, dugók. Minden autóban egy ember ül. Kérdező! A magyar emberek többsége mindig igen szeretett panaszkodni.
2021. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen összefüggés nincs az állításaid között. Hogy szegénység van, az nem jelenti azt, hogy kivétel nélkül mindenki szegény. Hogy valaki vásárol, az pedig nem jelenti azt, hogy nem szegény.
2021. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Igaza van a kérdezőnek.

Megy a rinya, de dugig van minden emberrel.

Az meg, hogy vannak szegények, mindenhol vannak, ne legyetek hülyék.

2021. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Meg a látszat nem mindig a valóság. Sokan 40-50 milliós hitelekkel a nyakukban razzak a rongyot. Mi Gy.M.S. megyében szegénynek számítunk. Egy belvárosi lakás, nem túl szép házban. Egy 16 éves autó de soha nem volt tartozásunk. Ha elvesztenem az allasomat 1 évig /vagy talán tobbig is/ biztos meg tudnék élni a megtakaritott penzembol.
2021. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Én sem értem. Tele van persze az utca csövesekkel, de nyilván nem ők az átlag. Hiába lepik el egyre jobban a várost. (Lehet, hogy az országot is, ezt nem tudom. Csak arról tudok nyilatkozni, amit helyben tapasztalok.)

Számtalanszor tapasztalom, hogy nem tudok úgy elmenni vásárolni napközben, hogy ne legyenek millióan. Még egy plázában is ez a helyzet. Na már most, vagy mindenki műszakban dolgozik, netán folyamatos munkarendben, vagy nem tudom mit csinálnak. Vagy mindenkinek olyan munkája van, hogy home office-ban tolja. (Ezt is kétlem.) Én speciel a terhességem végett nem dolgozom, de azt sem látom, hogy mindenki más is terhes lenne az üzletben, szóval ez sem játszik 😂 Ugyanez az utakon is napközben. Majdnem mindenki autóval megy mindenhova. Leszámítva persze a reggeli és délutáni tömegközlekedőket, mert ők is sokan vannak. Akad bőven panaszkodó kollégám, akiknek soha nem elég semmi. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy teljesen jó körülmények között élnek. Általában azok sírnak a legjobban, akiknek mindenük megvan, ami egy kényelmes, tisztességes élethez kell. (Minimum nettó félmilliós fizetésű emberekről beszélek, csak hogy tiszta legyen.)

2021. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vidéki kisvárosban tapasztaltam:nagyobb városba (ahol a munkahelyek vannak) a távolsági buszon fürtök én az emberek, néha majdnem odacsukott az ajtó. Azok az indiai képek a tömegnyomorról még szolidak ahhoz képest (és 10 percenként jár, a későbbi 2 is ilyen). Elég sok korhadó Suzuki swiftet is látok, ládát, skodát meg i.e.-i nemtom ilyent a parkolóban. A helyi Lidl péntek du. és szombat dél között van tele, amikor a mégvidékibb, faluból bejövő nyugdíjasok 2 hétre előre bevásárolnak. Itt annyira nem vet fel a pénz, kevés a nagyon gazdag.
2021. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az megnyugtatna ha olyan szegenyseg lenne mint pl Afrikaban?


Europai viszonylatban szegenyseg van Magyarorszagon. Nem mindenki szegeny, van aki megteheti hogy autoval jarjon es vasaroljon.

2021. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!