Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha van fogas egy üzletben,...

Ha van fogas egy üzletben, akkor azt lehet használni?

Figyelt kérdés

Fogászaton, optikákban szoktam látni, hogy a váróban vagy az üzlethelyiségben (optikáknál) van fogas kitéve egy félreeső helyre, ennek ellenére inkább az emberek vagy le sem veszik a kabátot vagy az ölükben szorongatják. Most nem a vírushelyzet miatti óvatosságról beszélek.


A kérdés, hogy ezt illik használni? A recepciósnak ilyenkor kötelessége figyelnie kabátokra, hogy ne lopjanak ki belőle valamit vagy inkább ürítse ki a vendég a zsebeit mielőtt felteszi a fogasra?


Bónusz kérdés: Akik nem veszik le a kabátot... Egyáltalán illik így bemenni vizsgálatra, hogy végig rajtunk van a kabát? Fogorvosnál talán annyira nem divat, de optikáknál rendszeresen látok ilyet.



2021. nov. 18. 01:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a kabátra való figyelést azért kérdezem, ha valaki nem értené: Amikor az illető bemegy a vizsgálatra, akkor ugye a fogason ottmarad a kabátja és nem tud rá figyelni ezidő alatt. Vagy ilyenkor illik levenni a kabátot és bevinni a rendelőbe? De ha ott nincs fogas felakasztani?
2021. nov. 18. 01:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ott dolgozónak nem kötelessége a kabátra figyelni, értéket a zsebeiben ne hagyj.

Ha beviszed magaddal, akkor felajánlják, hogy ott egy szabad szék, pakolj le (ez nyáron is így van, pl. nőknél mindig van táska, amit nyilván nem hagy kint senki, de táskával nem lehet a vizsgálóba ülni).

2021. nov. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Senki nem vigyáz rá, saját felelősségre hagyhatod ott.

De be is viheted a rendelőbe.

2021. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobban belegondolva nálunk is ritkán használják a váróban a fogast (fogászat). Nagykabátban nem lehet fogászati kezelést csinálni, úgyhogy általában bent a rendelőben pakolnak le az embereket.


A kérdés előtt el se gondolkodtam ezen, úgyhogy nem illik vagy nem illik kérdése, hanem ahogy neked kényelmes! Vigyázni viszont nem vigyáz rá senki a váróban.

2021. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beviszem magammal mindig minden rendelőbe, mivel tudom, hogy bent is le tudom tenni. Nem kabátban megyek be, hanem viszem a kezembe és felakasztom. De egyébként mindig szokták is mondani, hogy hova teheted a cuccodat.

Kint hagyni nem szeretném, senki sem figyel rá. Ha semmi nincs a zsebemben, akkor is félnék, hogy ellopják a kabátot. De az is gáz, ha "csak" összefogdossa valaki, aki nem túl szalonképes.

2021. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Le szoktam tenni a kabátot kint. Sálat beviszem.
2021. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem mindegy, hol. Valaki írta a fogászatot, magándokinál simán kint hagyom az asszisztensek mellett a fogason a kabátot (táskár nem), ott azért rálátnak, meg csak nem járnak oda olyanok...

A Szentkirályiban mondjuk nem hagynám kint. :D

2021. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltam optikában és rámszóltak, hogy ne használjam a fogast. Igazából ez volt a kérdés apropója, de ezek szerint akkor nem én akartam "rosszul használni".
2021. nov. 19. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a vírus miatt. Mást nem tudok elképzelni, hogy miért szóltak volna rád, hát nyilván azért van kirakva.
2021. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de akkor illet volna kivinniük onnan, hiszen könnyedén mozdítható, nem? 😅 Vagy lehet, hogy a személyzetnek rakták ki? De ők meg pont nem használták, mert nem volt rajta ruha.
2021. nov. 19. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!