Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elment mellettem a világ vagy...

Molnarmarcell21 kérdése:

Elment mellettem a világ vagy ez azért így egyelőre még nincs rendben?

Figyelt kérdés

Elöljáróban: Budapestről van szó, tudom, hogy egyre inkább kezd világvárossá válni.


Az elmúlt években többször előfordult, hogy bementünk egy autentikus, külföldi étterembe, ahol nem volt magyar étlap és még a felszolgálók sem tudtak magyarul.


Tudok angolul, szóval nem jelent problémát egyáltalán, és figyelembe véve a saját trehányságomat, igazán nincs jogom másokat emiatt kritizálni, de mi jár annak a fejében, aki anélkül nyit Magyarországon egy magyar embereket is kiszolgáló helyet, hogy legalább egy magyar étlapot kirakjon vagy egy délután alatt bemagolható, alapfokú éttermi párbeszédet megtanuljon?


Ugyanezt látom a másik oldalon is, turisták meg sem próbálnak magyarul ételt rendelni, jobb esetben megkérdezik előre, hogy "Do you speak English?"


És akkor még nem beszéltünk az angolnyelvű reklámokról és egyebekről, de az egy másik téma.


Én egy migránssimogató, meleglobbista ballipsi vagyok, de annyit azért elvárnék, hogy ha sután is, de magyarul próbáljunk beszélni.


Szóval a kérdésem: Szokjak hozzá, hogy az angol ma már teljesen természetes és elvárt vagy azért ez még az arcpirító kategória?


2021. dec. 10. 15:12
A kérdező szavazást indított:
Globális világ van, internet, a fiatalok részben már angolul beszélnek, szóval ez így oké vagy lassan oké lesz
Semleges vagyok a kérdésben
A fentiekkel együtt is egyelőre még tahóság az idegennyelvű ügyfélkapcsolat
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En mondjuk meg nem tapasztaltam ilyet, de szerintem is elvaras kene, hogy legyen, hogy Magyarorszagon minden etteremben legyen magyar etlap es beszeljen magyarul a szemelyzet.


DE azt se tartom realis elvarasnak, hogy egy turista, aki par napra eljott Magyarorszagra magyarul rendeljen egy etteremben...Te minden orszagban az adott orszag nyelven szoktal rendelni?


Ettol fuggetelen az szerintem ma mar az alapkultura resze, hogy az ember tudjon annyira angolul, hogy mondjuk utba tudjon igazitani valakit vagy egy boltban/etteremben ki tudjon szolgalni valakit.

2021. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy Mo-n alapíts céget, vállalkozást és itt tartózkodj nem kell beszélned a nyelvet. Szomorú, de ez van.

Bementél egy olyan étterembe ami nem neked hanem a turistáknak lett kitalálva. Nem akarok turkálni a zsebedben, de gondolom az árak is olyanok voltak.

2021. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az például előírás, hogy a Magyarországon forgalomba hozott termékeket magyar nyelvű leírással lehet csak forgalmazni. Emiatt biztos vagyok benne, hogy arra is van előírás, hogy a Magyarországon működő üzleteknek kötelező magyar nyelven is biztosítaniuk a szolgáltatásuk elérhetőségét akkor is, ha a fő célközönségük a külföldi túristák.
2021. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jogos igény a magyar nyelv használata egy magyar városban.
2021. dec. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon a hivatalos nyelv a magyar, ezért ez a kifogással élés (reklamáció) nyelve is. A teljes közigazgatás ezt használja. Ezt kötelező megértenie minden cég legalább egy alkalmazottjának, vagy tolmácsot kell biztosítania.
2022. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!