Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A párbeszédbeli tényleges...

A párbeszédbeli tényleges kérdésetek elhangzása előtt előfordul, hogy felteszitek azt az előzetes kérdést, hogy " – Kérdezhetek valamit?" ? A környezetetekben szoktatok-e ilyen kettőzött kérdésfeltevést hallani?

Figyelt kérdés
A játékfilmek párbeszédeiben ez elég gyakori.

2021. dec. 30. 21:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, én gyakran, és másoktól is sokszor hallottam.
Igen, én gyakran, de másoktól ritkán hallottam.
Igen, én gyakran, de másoktól soha nem hallottam.
Én nem, de másoktól gyakran hallottam.
Én nem, de másoktól is ritkán hallottam.
Én nem, és másoktól sem hallottam soha.
Kizárólag játékfilmekben hallottam ilyen előzetes kérdést.
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Utcán ácsorgó kérdőíves csajszik, pasik szoktak ezzel a szöveggel jönni.

Én egyáltalán nem használom. Ha akarok kérdezni, akkor kérdezek, max. nem kapok rá választ.


Ill. csak nagyon ritkán és indokolt esetben használom, és akkor nagyon olyan hangsúllyal, pl. kicsit gúnyosan, ha valaki nagyon el van szállva magától, és hülyeséget beszél mély meggyőződéssel, és szembesíteni akarom ezzel egy kis leégetés bevezetőjeként. Normális esetben nem.

2021. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Komolyabb kérdések előtt szokás. Az furcsa is lenne, hogy pl. kérdezhetek valamit? mennyi az idő?
2022. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen formában még soha. Csak hasonlóan, amikor nagyon személyes, rám nem igazán tartozó dologról kérdeztem. (Főleg nőket.)

Valahogy így: Tudom, hogy nem tartozik rám, de megkérdezhetném, hogy ...?

Nekem is nagyon kevésszer tették fel ezt a kérdést, jellemzően gyerekek és csekély értelmi képességű felnőttek. Ja és persze, pénzt kunyeráló cigányok. Az ilyeneknek már egyből azt mondom, hogy nem kérdezhetnek.

2022. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!