Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Netpincér/Foodpanda rendelésné...

Netpincér/Foodpanda rendelésnél, ha van szállítási költség, "kell" borravalót adni?

Figyelt kérdés

Nem vitaindító akar lenni a kérdés, egyszerűen tényleg érdekelne, hogy amikor rendelek mondjuk 2000 forintért egy ételt, akkor tényleg kéne még borravalót adnom, amikor mondjuk 540 forint szállítási költség?


Hogy világos legyen: én szívesen adok borravalót, nincs ezzel bajom. De ilyen szállítási költségnél (ami lassan egy DHL-el vetekszik) én már nem tartom korrektnek, hisz az 540-el szerintem bőven lefedem a szállítás kérdését.



2022. jan. 25. 13:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Attól függetlenül a szállítási költség nem a futárnak megy, hanem az étterem nyerészkedik belőle...
2022. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ mekkora a táv. Ha másik városba rendelek akkor persze, hogy ilyen az ár és megköszönöm csórinak.

De ha városon belül van és amúgy el is tudnék érte sétálni akkor biztos nem rendelnék, így jattot se adnék.

2022. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Én szoktam adni, de soha sem többet, mint 100 Ft. (szívem szerint nem adnék semmit) Jó lenne, ha olyan írna, aki náluk dolgozik, hogy ő ebből lát-e valamennyit vagy sem. Ahol lehet borravalót adni a rendeléskor, ott jön egy számla a futár nevével, szóval az tényleg neki megy, de a szállítási költség kapcsán nem vagyok benne biztos.


Off topic, de ezért szoktam át mostanság a Wolt-ra, ott a szállításról és a borravalóról is a futár nevével jön számla, szóval azt ő kapja. Ha nem szép-kártyával rendelnék, ott nem adnék borravalót.

2022. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

A szállítási költséget a cég kapja, a borravalót a futár.

Ha meg van elégedve az illetövel, akkor illik adni valamennyit, de nem kell.

Viszont azt is illik tudni, hogy a futár azért kap kevés fizetést, mert "úgyis kap borravalót", ha senki (vagy a többség) nem ad neki, akkor nem fogja csinálni. Ennek meg az az eredménye, hogy nem vagy csak kevés futár lesz, és romlik a szolgáltatás.

2022. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as: attól, hoyg a futár nevével jön a számla, a pénz nem futár számlájára megy, nem ö kapja, hanem ugyanúgy az étteremére, a különbség csak annyi, hogy meg tudják nézni, melyik futár mennyi pénzt hoz be.
2022. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem "kell", de kedves gesztus. Én olyankor mindig szoktam adni, amikor mondjuk olyan rossz idő van, hogy én magam nem szívesen mennék sehova. Ezen kívül max. egy százast adok általában.
2022. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
kartyaval fizetek, tehat nem
2022. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

"csak kevés futár lesz, és romlik a szolgáltatás"

...vagy a munkáltató rájön, hogy ha nem akar csődbe menni, többet kell fizetnie a futároknak.

2022. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
nem, természetesen nem kell, hisz kifizetted
2022. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
8-as: a szolgáltató NEM JÖN RÁ, hanem felvesz másik valakit, aki még gyakorlatlan és tájékozatlan, és aki legkésöbb 1-2 hónap után megint továbbáll. Csak a vevö kap russzabb szolgáltatást.
2022. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!