Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Maszkban hogyan illik köhögni,...

Maszkban hogyan illik köhögni, tüsszenteni?

Figyelt kérdés

Sajnos, könnyelmű voltam, emiatt sikerült megfáznom. Csináltam tesztet és nem vagyok covidos. Nincs nagy bajom csak orrhangom van és szokott kaparni a torkom, ezek mellett fáj az arcüregem. Kúrálom magam, mindent megteszek, hogy minél jobban legyek. Viszont holnap muszáj közösségbe mennem, sajna nem tudom másképp megoldani

Próbáltam utánaolvasni, hogy illik maszkban köhögni, tüsszenteni, de sajna semmi használhatót nem találtam. Az pedig nem jöhet szóba, hogy viszek minimum 20 maszkot és folyamatosan cserélem…


Ha a maszkomba köhögök, tüsszentek, akkor nyálas, rosszabb esetben taknyos is lesz belül a maszkom, még letörölni sem tudom és ez eléggé undi.

Ha pedig leveszem a maszkom és a könyökömhöz köhögök úgy sem jó, ha papírzsepibe az sem a legjobb külső szemmel, hisz lehet azt mondják, hogy azért van a maszk…


Mi a jó megoldás, ami mindekinek megfelel?



2022. jan. 26. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Maszkba kell köhögni, tüsszenteni
Nem maszkba kell köhögni, tüsszenteni
27 szavazat
 1/7 anonim válasza:
62%
A maszk azért van, hogy ne tüsszents/köpj le másokat, nehogy le vedd közben!
2022. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A köhögés és tüsszentés még hagyján. De mikor orrot kell benne fújni, na az a nagy kihívás.

"Mi a jó megoldás, ami mindekinek megfelel?" Ilyen nem létezik. Vagy neked felel meg a megoldás, vagy mindenki másnak. Esetleg azt tudod csinálni, hogy elmész messze mindenkitől, ott már leveheted a maszkot.

2022. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Vedd le azt az átkozott maszkodat! Mit gondolsz, ér az valamit? Amikor tüsszentesz,köhögsz, akkor szépen leveszed, előveszel egy zsepit és abba végzed el, utána visszateszed, de csak ha kötelező, ha nem az eszedbe ne jusson viselni: [link]
2022. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nálam van valtás, mivel sűrűn tüsszögök. Beleprüszkölök aztán leveszem, kifújom az orrom és felveszem a tisztat. Ezt akár a buszon is.
2022. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Azért én akárhányszor voltam kutyául beteg (sajnos gyakran), egyszer sem fordult elő, hogy napi 20x tüsszentsek, köhögjek akkorát, hogy kuka legyen a maszk. Pedig én már Covid előtt is használtam néha. Vigyél szépen magaddal 5-6 db váltást és ha szétfröccsentek a dolgok, akkor lecseréled. Orrot nyilván meg nem maszkban fújunk.
2022. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én előveszek egy zsebkendőt, leveszem a maszkot, és a zsebkendőbe köhögök/tüsszentek. A maszkhordós baromság előtt is így csináltam, kidobom az összeköhögött papírzsebkendőt, és kész. Hogy mások mit gondolnak erről, az pont nem érdekel.
2022. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tüsszentek én lehúzom. A kabátom/ruhám legyen inkább fikás, mint az a szhar, amit vissza kell húznom a pofámba. A köhögésem meg az az igazi dohányos köhögés, csak "finoman" csinálom :D:D:D
2022. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!