Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy egyre több...

Miért van az hogy egyre több a neveletlen, tiszteletlen, b*nkó ember?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de én most azokról beszélek akik nem tartoznak a kivételekhez.


Én azt vettem észre hogy egyre több az ilyen ember, legyen az akár kiskorú, akár felnőtt, akár öreg.


Rettenetesen idegesítő amikor a 10-12 éves taknyok beszólogatnak a náluk néha 7-8 évvel idősebbeknek, neveletlenek, tiszteletlenek mindenkivel. A szülők persze semmit sem tesznek, és ez szerintük nem baj. Szerintem meg eléggé baj...


A felnőttek és az öregek közül egyre több a szintén neveletlen, beképzelt alak akik azt hiszik magukról hogy azzal hogy "idősebbek" már a fiatalabbaknak tisztelniük kell őket. Sok olyan felnőttel találkoztam már akik úgy beszélnek egy fiatalabb idegennel mintha valami alsóbbrendű lény lenne. Az öregeknél és a felnőtteknél is igaz az hogyha igazságtalanul kiabálnak egy idegennel aki fiatal akkor elvárják hogy eltűrje de ez POFÁTLANSÁG szerintem ! Miért kéne valakinek eltűrnie hogy a kutyához is méltatlan módón beszéljenek vele, csak azért mert a "drága" felnőtt/öreg nem érti meg a szép szót?


Megtörtént velem olyan hogy egy takarító öregnéni olyan szinten kiosztott a semmiért hogy az már botrányos ! Az egyik ismerősünk gyereke még ált. iskolás, de engem kért meg az anyja hogy vigyek el neki az iskolába egy könyvet. Jó, bementem, odaadtam, indultam kifelé, erre megállít az ott dolgozó öregnéni aki takarító vagy portás (pontosan nem tudom9 és elkezdett fennhangon kérdezősködni hogy én ki vagyok, hogy kerülök ide, meg mit csinálkok itt. Elmondtam miért voltam, erre milyen választ kapok? "TE NEM IS IDEJÁRSZ! (jó ebben igaza volt, de ez hogy jön ide???) EZT NEM SZERETEM! Szólni fogok X-nek meg Y-nak (pl igazgató), vagy 5-ször kértem bocsánatot meg magyaráztam hogy egy egyszerű könyvet vittem el de csak nem akarta elhinni.

Ha még tovább csinálta volna a műsorát rendesen kiosztottam volna, bánom már hogy nem tettem meg.


Rengeteg öregember ilyen, például amikor itt játszanak az utcába a gyerekek, akkor is az egyikre rászólt egy vén banya mert kicsit hangos volt (téll. csak kicsit), és ezt mondta neki hangosan : TE NEVELETLEN, TUDOM ÁM HOGY KI AZ ANYÁD!

Most egy 6-7 éves gyereknek hogy lehet ilyet mondani? és akkor ilyenektől is tanulnak, szörnyű...


meg amikor a sok öregnéni szabályszerűen cirkuszol hogy a buszon nem adja át vki neki a helyét, kb 5 percel azelőt meg gepárd módjára futott a busz után. Hiába adja át vki a helyét, se köszönés se semmi (itt is vannak kivételek) és továbbra is megy (MIUTÁN MÁR LEÜLT!!!) a fiatalok szidása.


Nektek mi a véleményetek? Engem innentől nem fog érdekelni hány éves, ha cirkuszol/ csinálja a műsorát vki a semmin akkor én is megmondhatnám neki a magamét, azzal hogy idősebb az én tiszteletemet még nem vívja ki !!


Szerintetek? Nektek volt ehhez hasonló "élményetek"?


2010. szept. 16. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Engem egyszer a miskolci Arany Corvinban lévő fodrászkellékes inzultált:D

Megkérdeztem tőle kedvesen, illedelmesen, hol találok parfümériát a közelben, erre ordítani kezdett, hogy

"NEKED BIZTOSAN NINCS ANYÁD, SZUKA!!!!"

És ahogy oldalogtam kifelé, követett, közben végig ordibált-elég nagydarab nő, félelmetes volt.


Most így visszanézve vicces, de akkor nem volt az.


Ja, én néha a 10-13 éveseken lepődöm meg amúgy,

volt már, hogy 10 éves kis srác nekiment páromnak,

majd jött a káromkodás.

Hát ilyen világban élünk, szerintem át kell nézni rajtuk.

2010. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem meglepő a mai világban. A legtöbb családban a szülők egész nap dolgoznak, nincs aki nevelje a gyereket, nem foglalkozik vele más, csak a tanárok az iskolában, akiknek még 30 másik gyerekre is figyelni kéne, tehát a gyerek nem kap elég odafigyelést, amire pedig nagy szüksége lenne. A legtöbb gyerek előbb-utóbb rájön, hogy ha neveletlen, rosszul viselkedik, akkor a felnőttek rá fognak figyelni, vele foglalkoznak. És persze ez így "rájuk ragad", a magányos emberek nem csak gyerekként, de idősebb korukban is botrányos viselkedéssel akarják felhívni magukra a figyelmet.

Arról nem is beszélve, hogy a mai gyerek mást se hall a tévében, csak a mocskos beszédet, az erőszakot stb. A szülőknek pedig sokszor nincs idejük azzal törődni, hogy mit néz a gyerek, ráhagyják, hadd csináljon, amit akar.

2010. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Örökké visszatérő téma, hogy elqurvul a világ, pedig akkor már az évezredek során nagyon duván el kellett volna...
2010. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Eszem bejutott egy eset a "sulis portás"-os témával kapcsolatban:D

Még középiskolás voltam, talán utolsó évben egyik délután találkoztam barátommal, és kérdezte, hogy nem tudom-e kölcsönadni a töri atlaszomat. mondtam, hogy de, menjünk be érte a suliba, bent van a szekrényemben.

bementünk, felmentem érte, mire jövök le a lépcsőn a portás már a barátomat faggatja, hogy mit keres itt. odaértem, mondtam neki, hogy csak kivettem egy könyvet a szekrényemből, erre elkezd magyarázni, hogy de mit képzelek, hogy merek bejönni délután az iskolába, mi az, hogy csak úgy kiveszek könyvet (a saját szekrényemből....)

mert állítólag délután négy óra után nem lehet bemenni az iskolába... mi az, hogy 4 után nem lehet bemenni?? ti hallottatok már ilyet?

mindegy, a lényeg, hogy felíratta a nevem egy cetlire, hogy majd odaadja az ofőmnek.

ofő meg másnap jön, hogy hallotta mi volt, sz*rjam le az egészet...

2010. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak még rossz tapasztalataim, de szörnyű hogy hova jut ez a világ !

Én a buszosat nem értem, amikor cirkuszolnak hopgy adjam át a helyem. Én pénzért utazok Vas megyéből Pécsre, ő meg ingyen utazik. Ő ingyen és leül, én fizetek és állok? Hogy van ez? Azért ha már én fizetek akkor had üjjek már le:S Különben is, én rosszul vagyok ha sokági kell egy helybe állni, de sajnos volt már olyan mamika is aki ezt egy egyszerű kifogásnak vette és felállított....

2010. szept. 16. 19:13
 6/12 A kérdező kommentje:
EWlfelejtettem odaírni hogy ezek a "rendes" mamikák nem ott szállnak fel ahol én, hanem sokkal de sokkal később, és néha csak 1 megállót utaznak.
2010. szept. 16. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Az oregek szerintem azert bunkok mert belefaradtak mar az eletbe es ha nem volt nagyon fenyes eletuk, akkor elvarnak hogy legalabb a vege fele jusson nekik egy kis tisztelet. A fiatalok azert, mert az a meno(azt mar nem tudom hogy miert). Kozepkornal en nem szoktam gyakran bunkokkal talalkozni es azok is szerintem azert mert ugye mindenkinek vannak nehezebb napjai.

Amugy nekem is egy kedves kis tortenetem egy oreg nenivel(mondjuk nem nekem szolt be): busz, masodik megallo rengeteg ember, egy neni felugrik hogy hova megy a busz, kicsit fennhangon, mert kellett picit fusson hogy elerje. Sofor elmondja, neni orvend mert utolso megalloig kell menjen, ezt fennhangon el is mondja es megall az ajtoban. Kovetkezo megallo:az emberek akarnak leszallni, nyomulas lefele, a neni elkezd mormogni fennhangon hogy lokdosik s minden. Kovetkezo megallonal(neni meg mindig az ajtoban) egy huszoneves leany megkeri hogy menjen kicsit bennebb a buszon ha ugyis utolso megalloig megy hogy ferjenek el az emberek le/fel szallni. Erre a neni ugy elkezdett ordibalni, hogy milyen dolog ez hogy egy fiatal beszol neki hogy rossz helyen all s ilyen-olyan pofatlanok a fiatalok, egyikben sincs semmi tisztelet. En meg kb 5 megallot mentem, de addig a neni vegig osztotta hogy pofatlanok a fiatalok es ne mondjak mar meg neki hogy hova alljon.

2010. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Az oregek szerintem azert bunkok mert belefaradtak mar az eletbe es ha nem volt nagyon fenyes eletuk, akkor elvarnak hogy legalabb a vege fele jusson nekik egy kis tisztelet."


Bocs, de úgy nem lehet tiszteletet elérni hogy bunkóskodik valaki. Ha ezt csinálja így mindinkább le fogják nézni, nem pedig tisztelni, mert szerintem az nem tisztelet hogy egy fiatal átadja a helyét de a néni továb szidja a társával a fiatalokat elég szép szavakkal.

2010. szept. 17. 06:25
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Én is sokat gondolkozom ezen mostanság...

Én a tömegközlekedésen szoktam ezt az iszonyat stílust tapasztalni és érezni, szerencsére a többi életszínteremen hellyel-közzel normális emberek vesznek körül, de amit a tömegközlekedésen tapasztalok már az is bőven elég ok a szomorúságra. Mert ez a helyzet szomorú...

Mindenki úgy jár kel az utcán, hogy az arcán a roló leengedve, bekapcsolja a se lát-se hall üzemmódot, megértem őket, mert én is csak így tudom túlélni a napi minimum 3 óra tömegközlekedést. De akkor is elkeserítő.

A másik amit kortól nemtől függetlenül utálok és mindenhol tapasztalok az a nyomulás. Én legalábbis így hívom. Teszem azt patikában mostanában már ki van írva 1 embernyivel hátrébb, hogy ott várakozzon, ha netalán vmi bizalmasat akarok kérdezni a gyógyszertárastól... Az emberek mintha észre sem vennék, ott lihegnek a nyakamba és ha valamit kérdezek, akkor már puffognak, sóhajtoznak, forgatják a szemüket, hogy föltartom a sort. Sima pénztárosnál ugyanez, hogy rám tolja a kocsit, vagy úgy odaáll mögém, hogy az már kellemetlen, és ha 1 cm-t halad a sor, már tol előre, mintha az annyit számítana... Vagy buszon, villamoson metrón beér a jármű a végállomásra és úgy tolják le az embert a lépcsőn, mintha attól félnének, hogy nem tudnak leszállni... Vagy fogalmam sincs mitől félnek.

Tényleg sz@r az élet, meg a világ de komolyan attól lesz jobb, ha 2 perccel előbbi metrót eléri valaki?! Csúcsidőben is van, hogy lelökik az álló embereket az lépcsőn úgy rohannak lefelé. Aztán van, hogy én aki nem rohantam ugyanazt a metrót érjük el. Vagy a 6-12 éves kisiskolások a bazi táskával. Le nem vennék, és ha megkérem és esetleg ott van az anyja az tisztára felháborodik. Holott, ha nincs gyerekkel akkor ő az első aki a táska miatt puffog.

Nagyon nem értem. Én 22 éves lány vagyok, de ált. 16-nak néznek, de legalábbis gimisnek. Elég fárasztó melóm van, és mivel süt a pofámról az a rohadt szociális ézékenység naná, hogy engem fixiróznak helyért, nem a nagy pofájú, szétett lábú gimis firlefrancokat... Nem tudom, de én mikor suliba jártam alig ültem tömegkzlekedésen, max ha nagyon sok hely volt.

2010. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"tegnapelőtt 18:40" jól beszél.sajnos ez van.az időseket én sem támogatom abban,hogy mindent meg kell nekik engedni mert ők háborús veteránok meg már mindent megéltek.egyszer elküldtem a k.anyjába egy nyugdíjast de csak azért mert kötekedett velem ok nélkül.én alapban megadom a tiszteletet öregnek is fiatalabbnak is,ha ő sem paraszt velem.szerintem alapvetően nincs összetartás az emberek között.
2010. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!