Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Baj az, ha engem zavar, hogy...

Baj az, ha engem zavar, hogy pl. a kelenföldi metró/vonat aluljáróban nem lehet úgy jegyet venni, hogy a két oldalamon nem állna két "keselyű", aki arra vár, hogy milyen visszajárót dob nekem a jegymasina?

Figyelt kérdés

Ez mennyire normális? Illetve velem van a baj?

Ez a máv vagy bkk munkatársait nem zavarja?

Odajön két idegen, amikor jegyet veszek és a visszajáróra várnak. Hatalmas sor van és mindenkihez odaállnak.



2022. jún. 1. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki odaáll, ahová akar. Az apróhoz meg semmi közük, nézhetik, odaadni nem kell.
2022. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyszerűen oldom meg: "elmész, vagy helyezzem magam szolgálatba?" AKkor eltűnnek úgy 20 percre :)
2022. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy rólam bárki elhinné rendőr vagyok.
2022. jún. 1. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizess bankkártával.

Vagy vásárolj jegyet telefonon a MÁV alkalmazásban - így még 10% kedvezmény is jár.

Én pont ezért álltam át teljesen elektronikus jegyekre, mert elegem volt a pénztárakból. Vagy körbeállják az embert, vagy a pénztáros bunkó, vagy nem tud visszaadni, vagy nem akar visszaadni, vagy pont akkor romlik el az automata amikor kifizettem a jegyet és a pénzt még. beveszi, de a jegyet már nem adja ki...

Jó is volt amikor még a Sanyi bácsi az állomáson adta a kéregjegyet...

2022. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem zavar, ha kér aprót megmondom hogy nem adok.
2022. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, Kelenföldön évek óta ez van. Ráadásul sokszor fiatalok jönnek oda, akik márkás cuccban vannak, lányok kisminkelve... Nehogy már nekem kelljen adnom nekik. Miért nem mennek el dolgozni? Most nem olyanokra gondolok, akik le vannak épülve, ők még simán kapnának gyári munkát vagy bolti eladóit.
2022. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul már mondom nekik az eleje, hogy nem tudok adni, de mégis ott állnak míg az automatánál vagyok, idegesítő.
2022. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként engem nem csak az automatánál, a peronon, sőt volt, hogy a vonaton is megkörnyékeztek a kéregetők. Pedig nem hiszem, hogy úgy nézek ki, mint akinek telik ilyenre, de úgy látszik ez nem zavarja őket.
2022. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az én ruháim sem éppen a luxusról árulkodnak. Három éve nem vettem magamnak szerintem új cipőt, a ruháim meg turkálósak. De hát ennek ellenére lehet apróm, sőt még az 500-as bankjegyet is oda tudom adni egyesek szerint.
2022. jún. 2. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy megéri nekik. Kaposváron laktam és sokszor hallottam a vonaton amikor kérték a 90%-os jegyet Kelenföldig. Beszélgettem a kalauzokkal, hogy hogy is van ez, hogy minden nap látok menni csapatostul 90-essel embereket Kelenföldre. Ők mondták, hogy eljárnak koldulni Budapestre iparszerűen.

340Ft a jegy. 700 Ft-ból megfordulnak. Lehet számolgatni mennyi plusszal jönnek haza.

2022. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!