Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kedves roma lányok! Hétköznapo...

Kedves roma lányok! Hétköznapokban milyen ruhát szoktatok viselni? Hogyan sminkelitek magatokat? Hajatokat hogy hordjátok? Milyen ékszereket viseltek magatokon legtöbbször?

Figyelt kérdés

2022. jún. 11. 08:28
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan én nem vagyok se lány, se roma, de vannak roma ismerőseim, sőt, egyik exem is az. A nagy többség öltözködése semmiben nem különbözik a többség szokásaitól. Ha csak a ruhájukat látnám, nem tudnám megmondani, hogy ők romák.

Persze, vannak azért olyan dolgok, amit közülük többen szeretnek, mint a nagy átlag, például fülbevalót többen hordanak, és a nyaklánc is elterjedtebb köztük. De például exemnek egyik sem volt.

A sminkelés megint csak egyén kérdése. Exem imádott sminkelni, a húga viszont nem szerette, és az anyukájuk sem.

Kis létszámban, de vannak nagyon hagyományőrző csoportjaik is, én a környékemen egyetlen ilyen családot ismerek, ők tényleg a klasszikus cigány népviseletben vannak, nagyjából mint ezen a képen: [link]

2022. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Látom, hogy egy éve tetted fel a kérdést, de válaszolok.


22 éves roma lány vagyok. Hétköznapi ruhákat hordok, pont mint bárki más, viszont inkább a pasztell színeket kedvelem, nem szeretem a nagyon tarka feltűnő darabokat, nem sminkelek egyáltalán, a hajamat fel szoktam fogni különböző módokon (lófarok, konty stb), főleg a munkában vagy gyakorlaton (logopédiai rendelőben), az ékszereket pedig sosem veszem le (nyaklánc, gyűrű, karkötő), mivel nem nagy csili-vili darabok, így hát akármilyen öltözékkel jól néznek ki.

2023. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!