Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nászajándék, menyasszony tánc?

Nászajándék, menyasszony tánc?

Figyelt kérdés
Valahányszor a nászajándék=pénzzel teli boríték, mindig kivált belőlem valamilyen ellenérzést, egyszerűen nem tetszik. A menyasszonytáncot pedig egyenesen undorítónak tartom. Ezek annyira stílustalanná teszik az esküvőt.

2022. júl. 25. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem tetszik, nem kell elmenni. Egyszerű.

Azért egy esküvő nem olcsó mulatság, és bár nekem a férjhez menetel még a bakancslistámon sem szerepel, elfogadom, hogy van, akinek ez nagyon fontos, és ragaszkodik a felhajtáshoz, a fehér ruhához, meg az összes külsőséghez.


Ha tényleg igaz -egy cikkben olvastam a különböző országok esküvői érdekességeiről- nekem jelenleg az amerikai rendszer a szimpatikus, mert ott férjhez mehetnék úgy, hogy valakit megbízok, hogy legyen ott helyettem.

2022. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy milyen drága az esküvő, nem éttermet nyitsz, hanem hanem esküvőt rendezel. Nem egy roherongy vagy, aki ötezresekért mindenféle férfiakkal táncolgatsz, hanem egy menyasszony, a bál királynője a vőlegényed pedig a bál királya. Ilyen státuszhoz nem illik a tarhálás, nem illik pénzért nyílvánosan megaláztatni magad mert igenis a menyasszony tánc az.

Ettől függetlenül illik ajándékot vinni az ifjú párnak, de pénz formátumban...nem azért ajándékozok, hogy kifizessem a részemet, hanem azért, mert ez egy szép gesztus. Ennél még az is értelmesebb, ha veszek egy ékszert, amit majd bármikor be tudnak váltani.

Az esküvőnem nagyon nem az adok-kapokról kell szólnia.

2022. júl. 26. 00:18
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, és ha még a menyasszony elrablásáról is hallottál volna...

Oké, fogd fel úgy, hogy nem a "részed fizetted ki", hiszen bele kalkulálja mindenki, hogy nem mindenki tud ajándékot adni, de ettől függetlenül szeretnék, ha ott lennének a meghívottak.

Akik szeretnének hozzájárulásukkal megtámogatnak valamit, ami örömet okoz a párnak (nászút, autó, akármi)

2022. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De nem érted, nekem senki se adjon pénzt, inkább elfogadom a hatszázadik teáskészletet, minthogy egy borítékot adjanak a kezembe. Pénzt adni ezért, amnyira megalázó és sértő. Nem érted, ez egy tarsadalmi státusz, hogy nem csöveskedem. Főleg nem egy ilyen gáláns napon.
2022. júl. 26. 00:37
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Hurrá, hogy te megteheted, de azért nincs jogod másokat elítélni, mert te nem csöveskedsz.

Bár nem sok esküvőn lehettél, mert mostanában nem kézbe adják a borítékot

2022. júl. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

Tévedsz, én se vagyok gazdag, sőt. De akkor sem, büszkesegből. Az én szememben az olyan emberek leértékelődnek, akik másokkal fizettetik meg a parádéjukat. Ez az egész annyira prosztó.

Kézbe adják a borítékot, vagy utalják, vagy a egy külön helyen halmozzák fek az esküvő előtt-után vagy közben...ez részletkérdés. Bár érthető, hogy nem kézbe adják, az egész iszonyú kellemetlen.

2022. júl. 26. 00:47
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Mert amikor tárgyi ajándéknak a kezedbe nyomják a harmadik étkészletet vagy kávéfőzőt, amikre semmi szükséged nincs, de nem mered meghírdetni, mert akkor sértődés lesz, vagy ha rákérdeznek, hogy miért nem viseled a nyakláncot, ami sosem tetszett és rég túladtál rajta, az sokkal kellemesebb.
2022. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Hát nekem is van ellenérzések a penztarhalassal kapcsolatban. De az a baj, hogy a legtöbb balhercegnonek nincs arra se pénze, hogy megvegye a baliruhat. Ellenben valószínűleg már évek óta együtt él a balherceggel.

Így aztán az egész esküvő, mint hagyomány átalakult a közös eletkezdes unneplesebol egy belepos családi eseménnye, ahol többé nincs szükség a teaakeszletre csak a báli hercegnős puccparade finanszírozására.

2022. júl. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt szokás a tárgyi ajándék amikor jellemzően az esküvő után költöztek össze, nem volt sok dolguk egy háztartáshoz. Most az esküvőt már megelőzi az összeköltözés, nagyjából minden adott egy önálló háztartáshoz,így feleslegessé vált az, hogy tárgyakat adjanak.

Mennyasszonytánc nem kötelező, a meghívón sokszor jelezni szokták

Viszont lazíts egy kicsit, nem kéne ezen ennyire felhúznod magadat

2022. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
"Mert amikor tárgyi ajándéknak a kezedbe nyomják a harmadik étkészletet vagy kávéfőzőt, amikre semmi szükséged nincs, de nem mered meghírdetni, mert akkor sértődés lesz, vagy ha rákérdeznek, hogy miért nem viseled a nyakláncot, ami sosem tetszett és rég túladtál rajta, az sokkal kellemesebb." - egy normális gondolkozású ember, nem kéri számon a másikat ilyen pitiáner dolgok miatt, sőt én veszem a bátorságot és megkérdezném az ifjú párt, hogy minek örülnének. Vagy ha ismerem őket, biztos vagyok abban, hogy egy ajándékutalvánnyal, egy élménykupponnal vagy egy színházjeggyel nem lőhetek mellé, vagy bármi olyannal, amiről tudom, hogy örülnének neki. De inkább megkérdezném, hogy minek örülnének, legyen az drága vagy sem. Az unokatestvérem pl. nagy bringás és tudtam jól, hogy már régóta szemezget egy 120 forintos kerékszettel, így a bátyámmal megvettük neki nászajándéknak. A menyasszonyát annyira nem ismertük, így csam egy egyszerű 17 karátos fehéraranyláncot kapott, és úgy voltam vele, hogy max eladja, ha nem tetszik neki, nem is láttam rajta eddig, de nincs jogom számon kérni, hogy miért. Az unokatestvérem pedig nagyon örült a kerékszetznek, mondta is, hogy ez az egyik legjobb nászajándéka, de tőle se kértem volna számon, hogyha netán úgy dönt, hogy eladha a kerékszettet.
2022. júl. 26. 11:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!