Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az mennyire gáz, ha nem tudok...

Az mennyire gáz, ha nem tudok úgy késsel-villával enni, hogy mindig a bal kezemben legyen a villa?

Figyelt kérdés

Anyám azt mondta, hogy késsel-villával evés során mindig a bal kézben van a villa. Én csak a hús vágásának idejére fogom bal kézzel a villát, amúgy ha be akarom kapni a falatot akkor átteszem mindig a jobb kezembe, mert amúgy bal kézzel irtó béna vagyok.


Eddig azt hittem én is jól csinálom, de mióta kiderült, hogy ez nem késsel-villával evés azóta eléggé szorongok emiatt. Nagyon ciki így enni, ahogy én eszek?



2022. júl. 30. 19:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%

Igen.

Próbálj gyakorolni.

2022. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
68%

Nem, egyáltalán nem ciki. Most, hogy mondod, rádöbbentem, hogy én is gyakran csinálom ugyanezt. Csak én fordítva, mivel balkezes vagyok. Amikor vágom a húst, balkézben a kés, jobban a villa, aztán, ha felvágtam átteszem a belkezembe a villát és úgy eszem.

De egyébként egyáltalán nem ciki, még akkor is ezt mondanám valószínűleg, ha én másként csinálnám.

Neked nem kell, hogy emiatt szégyenérzeted legyen.

Csináld úgy, ahogy tetszik.

2022. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
84%

De elég ciki, pontosabban, amíg otthon egyedül csinálod, addig lényegtelen, ha kulturált környezetben vagy, ott viszont eléggé az.

Nem kell szégyellni magad, hanem megtanulni rendesen késsel-villával enni, kis gyakorlással megoldható.

(Mellesleg ezért kellene még gyerekkorban megtanítani mindenkit rendesen, szabályosan enni, hogy ne kerüljenek késöbb kínos helyzetbe)

2022. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Javítom magamat, nem azt akartam mondani, hogy szerintem nem fontos, hogy megtanulj késsel villával enni, viszont emiatt akkor sem kell szégyenkezned, pláne nem cikinek tartanod.

Így tehát én is azt tanácsolom, hogy lehetőleg minél hamarabb tanulj meg késsel-villával étkezni rendesen, de hidd el nem dől össze a világ, amitt hogy ez most éppen nem megy neked.

Ne érezd magad kellemetlenül emiatt.

2022. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén megmondom, az előbbi kommentelekőket elég csúnyán sznobnak gondolom.


Most komolyan.


1. Otthon tök mindegy, hogy hogy eszel.

2. Ha csak nem olyan étterembe mész, ahol 100 ezerért vacsorázol meg, a kutya se fogja nézni, hogy átrakod a kezedben a villát és úgy eszel.

3. Én is és rengeteg más ismerősöm is így eszik. A kutya nem szólt még meg, hogy "ugye tudod, hogy ez gáz"? Pedig 40 éve eszem így és étterembe is járunk rendszeresen. És egészen eddig a pár kommentig nem is gondoltam volna, hogy bárki gáznak gondolhat minket.

4. Most komolyan ennyire érdekel mit gondolnak rólad mások?

2022. júl. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
54%

"Anyám azt mondta, hogy késsel-villával evés során mindig a bal kézben van a villa."


Így igaz.


"Én csak a hús vágásának idejére fogom bal kézzel a villát, amúgy ha be akarom kapni a falatot akkor átteszem mindig a jobb kezembe, mert amúgy bal kézzel irtó béna vagyok."


Hú, ez nagyon csúnya és illetlen...


"Eddig azt hittem én is jól csinálom, de mióta kiderült, hogy ez nem késsel-villával evés azóta eléggé szorongok emiatt. Nagyon ciki így enni, ahogy én eszek?"


Igen, ez étteremben, felnőtt embertől elég ciki sajnos. Dolgozz rajta. Ez csak gyakorlás kérdése.

2022. júl. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Siman begyakorolható.


Egy baleset miatt bal kezzel kellett megtanulnom az egeret kezelni. Párxhet alatt mar nem ereztem a különvbseget.

2022. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
72%
Én mindíg bal kézzel vágom a húst és jobb kézben tartom a villát.. nem érdekel hogy nem így illedelmes, én csak így tudok enni
2022. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
#8: Balkezes vagy? Mert akkor rendben van.
2022. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
#9: Nyilván jobbkezes. Tehát mindig átrakosgatom a villát a másik kezembe ha kapirgálni kell és megenni a kaját.
2022. júl. 31. 11:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!