Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik elmennem a temetésre? A...

Illik elmennem a temetésre? A gyerekeim szeretett nagymamája haldoklik, aki exanyósom volt 20 évig. Ugyanez a személy a közvetlen munkatársam anyja, aki a gyerekeim nagynénje. De a jelenlegi páromnak nem tetszik h el akarok menni majd. 7

Figyelt kérdés
46 éves nő vagyok. 10 éve van egy párom. Az előző páromtól van két gyermekem. Egy 14 éves lány és egy 22 éves fiú. Az előző párommal 20 évig voltam együtt kb. Az anyjával gyakran találkoztam. Az exem testvére a közvetlen munkatársam. Az exanyósom haldoklik. Úgy érzem kötelességem elmenni a temetésére. Még meg sem halt de a jelenlegi párom már ezen veszekszik, hogy miért akarok elmenni. Szerintetek? Úgy gondolom már csak a gyerekeim miatti tiszteletből illik. Meg h osztozom a fájdalmukban. Ez miért bűn? Várom a véleményeket

2022. okt. 6. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem "illik". Ha úgy érzed, hogy ott a helyed, menj el. Ehhez semmi köze a jelenlegi párodnak.
2022. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeid nagyanyja. Ha ráadásul jó is volt a viszony, én biztosan elmennék.
2022. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen elmennék, a párod meg bunkó, ha egy temetésre féltékeny.

Teljesen mindegy, hogy exanyós vagy sem, ha ismerös, akkor "illik" elmenni a temetésére, ha akarod, ugyanis a temetésen való részvétellel az illetötöl búcsúzol.

2022. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Semmi köze hozzá, hogy kinek a temetésére mész el. Milyen kreténnel vagy már együtt?
2022. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen normálisnak gondolom az álláspontodat és az érzelmeidet a dologban. Ha úgy érzed, hogy menned kell akkor kísérjétek el az utolsó útjára azt az asszonyt.
2022. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem illendőség kérdése, hanem belső kényszeré. Ha az ember olyan valakit veszít el, akivel maga is jóban volt, ráadásul a gyerek szereti, akkor ez kérdésként felsem tehető. Nem illendőségből, hanem a természetes magától értetődésből. A volt férjedre hay rá, ha zavarja a jelenléted, maradhatsz a háttérben is, de ha a részvétet rossz néven veszi, akkor rossz ember. Normális ember ilyenkor inkább elégtételt és megnyugvást érez, ha akár az ellensége adja meg a végső tiszteletet. Mert ez erről szól.
2022. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a új páromnak nem tetszik. Nem az exemnek
2022. okt. 6. 19:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Még meg sem halt de a jelenlegi párom már ezen veszekszik, hogy miért akarok elmenni. Szerintetek? Úgy gondolom már csak a gyerekeim miatti tiszteletből illik."


Ezt elmondtad valaszkent a parodnak is? Mit valaszolt ra?

2022. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem mondtam neki. Addig semmiképp nem fogok ezen veszekedni míg a néni él. Felesleges vitákba nem bonyolódom. Elég lesz akkor veszekedni ezen mikor eljön annak az ideje
2022. okt. 7. 07:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond, miért ne menj?
2022. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!