Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nincs a mai fiatalokban...

Miért nincs a mai fiatalokban kötelességtudat?

Figyelt kérdés

Én is mai fiatal vagyok (19/F), nem egy 60+ éves ember tette fel a kérdést.


A korosztályomban főleg a gimiben, de az egyetemen is a többségnek a bulizáson jár az esze, és nagy ívben sz@rnak a tanulásra. Mondjuk az utóbbiról szépen kiszórják a hülyéket. De miért az életnek kell megtanítani a korombelieket, hogy az embernek NEM CSAK JOGAI hanem KÖTELESSÉGEI is vannak? Mondok két példát. Először is a legtöbb gimis osztálytársamat csak alibi szakokra vagy OKJ-s képzésekre vették fel, csak páran mentek olyan egyetemre, ami ér is valamit. Most a nagy partiarcok rájöttek (bármint akinek eljutott a tudatáig) hogy azt a 4 évet nem csak ivással kellett volna eltölteni. A másik dolog, meg az, hogy anyu munkahelyére ment egy új huszonéves srác dolgozni, 5 napból három napon elkésett,aztán meg csodálkozott, hogy a főnöke kirúgta.


Nem értem, hogy miért olyan nehéz órán kussolni és figyelni, a tanárt tisztelni és nem beszólni nekik és nem csak a diákok jogait fújni (halkan megjegyzem, hogy valójában fingjuk sincs a valódi jogaikról, csak pampognak).


2010. szept. 30. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyszeruen azert, mert sokkal konnyebb kotelessegtudat nelkul elni. Mennyivel konnyebb gondtalanul bulizni, mint tanulni vagy akar eltartani magad? Sajnos sok ilyen ember van, aztan majd 10 ev mulva ok fognak irigykedni arra, aki normalisan viselkedett. Nekem ez a tapasztalatom. Es sajnos a felnottek kozott is ugyanez megy. Pl. hivalatos helyen sem akarjak elismerni a felelosseguket, mindig masra akarjak tolni a felelosseget. Ez egy rossz emberi tulajdonsag, mivel igy sokkal egyszerubb elni.
2010. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
szarnak az egészre. egyébként én is, pedig már 26 vagyok.
2010. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

A tanulásra azért sz@rnak, mert nem látják, miért fontos nekik az, amit tanulnak, és ha mégis fontos, akkor sem úgy tanítják nekik, ahogyan ők szivesen tanulnák. Ez 5%-ban az ő hibájuk, 95%-ban az oktatási rendszeré (ami az emberek egy részének fekszik, de a többség számára nem megfelelő).


A kulturált órai viselkedés nem nehéz, csak nincs motivációjuk, hogy megtegyék.


Elég torz felfogás a tanulást kötelességnek tekinteni.

2010. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Stréber! :D


Egyébként, valamilyen szinten igazad van. De az iskolába nagyon nagyon sok hülyeséget meg felesleges dolgot tanul az ember. Főleg Gimiig. De pl BSC prog. infon is, reeengeteg baromsággat tömték a fejünket. Ehhez még hozzájön az hogy, lehet hogy két diplomával is szar munkája lesz.


Most vagyok egyébként MSC-n, és még mindig csak ömlik a baromság a tanárokból. Komplex számokat tanulunk, meg statisztikát, közbe meg programozók vagyunk. De elméletileg ha MSC-n specializálódok, már lesznek használható, meg érdekes tárgyak.


Elég nehéz kötelességtudónak lenni ha közben mindenféle szarsággal fárasztanak, és szíívják el az életenergiám!


Viszont aki a munkahelyéről 5/3szor elkésik és egy normális munkahelyről van szó, azt én is utálom. Más évekig vár egy normális munkára.

2010. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

21:27


Részben igazad van, sok felesleges dologgal is tömik az ember fejét (azért nagy része hozzátartozik az alapműveltséghez). Amúgy elég torz felfogásod van, ha az oktatási rendszerre fogod ezt a dolgot. Pl a fizikát és a kémiát olyan gagyi szintre süllyesztik, hogy az már bűn :D


21:29


Nem vagyok stréber, de amit kellett megtanultam. A suliból könnyebb példát hozni. Mi is sok baromságot tanulunk, de ez kell a diplomához, úgyhogy választás nincs...

2010. szept. 30. 22:14
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is a fizika kémia meg a reál tárgyak vannak elhanyagolva, de csomó más baj is van, amik árnyaltabb dolgok.


Pl: a tanárok gyenge fizetése, a korrupció (ami hol nem jelent problémát :P), a rossz tanárképzés, de szerintem a legfontosabb: túl elméleties minden. Történelemből egy csomó évszám meg ilyenolyan incidens, és sokkal kevesebb összefüggés. Én komolyan mondom akkor élveztem a legjobban a történelmet mikor érettségire egybe átvettük az egészet.


Matematikából túl nagy hangsúlyt kap az "oldjunk meg minél több feladatot minél rövidebb idő alatt". Akiknek gyorsan vág az agyuk azok szint unják is és nevetségesen könnyű, ráadásul nem jut idő a nehezebb, nagyobb kihívást jelentő feladatokra, akiknek meg lassan, azok mindig csak a feléig jutnak el, sose értik meg teljesen a dolgokat, hetekig ugyanazon a problémán görcsölnek, meg házikat másolnak, ahelyett hogy a tanár egyszer normálisan rávezesse őket a helyes gondolkodásra.

Ez az elméletiesség is a felsőoktatásban csap át teljes káoszba: a tanárok elhadarják a kötelező elméletet, a diák persze semmit nem ért (kivéve néhány szupergyors agyú szuperképességű fanatikus). A félév végén mikor kiderül hogy mit kell tudni, akkor a diák utánanéz, megérti a dolgokat a gyakorlati feladatok alapján. Aztán az alapján amit megértett, újra elolvassa az előadás anyagát, és nyers, semmitmondó, szavakhoz szép lassan értelmet társít.


Meg mennyit szenvedtem emléxem a szorzótáblákkal, meg az írásban szorzással-osztással, a törtek számolásával.

Ma meg, annyit nem tudok kiszámolni hogy 16/4 az mennyi, mert számológépbe ütöm be. És nem azért mert hülye vagyok, hanem mert a büdös életbe nem volt rá szükségem hogy fejszámoló művész legyek+hányok az egésztől.

2010. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, talán nálad van a pont :D
2010. szept. 30. 23:27
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg a kotelessegtudatnak es annak hianyanak nem ahhoz van koze, hogy valaki fejszamolo muvesz-e, hanem, hogy mondjuk 7 evig jar egy olyan szakra az egyetemen, amit elvileg 4 ev alatt kellene elvegeznie.
2010. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Ja az ének-zenét, irodalmat, a nyelvtant 3. osztálytól, a pszichológiát-filozófiát, logikát, pedig betiltanám. A földrajz nagyrészét törölném, és beolvasztanám a fizikába-kémiába és történelembe.


Ezek nem olyan dolgok, amiket 20-30as csoportokban kell tanulni, kötelező szinten. Az ének-irodalom, pszichológia-filozófia mind mind magánügy. A legtöbb ember botfülű ésvagy bunkó, nem olvas könyveket, ésvagy utálja az agyturkászokat, ésvagy drogos hippiknek tartja a filozófusokat. Ezen nem változtat, sőt inkább csak ront az, hogy kötelezően beléjük verik, aztán meg úgyis elfelejtik.


A logikát pedig nem lehet tanulni. Az mindenkibe ott van. És mindenkibe fejlődik.

2010. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez is igaz... Egy volt gimis osztálytársam most az orvosin tanul és valószínűleg el is fogja végezni több-kevesebb idő alatt (fizetősön van). Undorító... Szegény csaj pedig olyan hülye, hogy majd mondják neki, hogy műtse meg vakbélgyulladással a pácienst, aztán majd kiheréli :D Gyomorforgató...
2010. szept. 30. 23:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!