Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mogyoródiak csak szerintem...

A mogyoródiak csak szerintem zizzentek?

Figyelt kérdés
Mármint most komolyan, itt élek pici baba korom óta, egyik szülőm idevalósi, azaz ahogy itt hívják "ősmogyoródi" másik szülőm "bevándolró" én meg olyan vegyesnek számítok. És most például komolyan mondom a polgármesterválasztás során előbb jutott volna egy csaló ős mogyoródi polgármesteri székbe, vagy képviselőibe, mint az, akinek legalább az egyik szülője nem mogyoródi. Kérdem én, miért kell bevándorlónak mondani azt, akinek a szülei 50 éve költöztek ki és p maga már itt él 30 éve? mert ilyen ismerősöm is van, Kezdek félni, hogy a vízben van valami, vagy hogy olyan belterjes a falu, hogy akiknek az egész családja innen való 500 éve, azok zizzentek lettek. Ha valaki megnyugtatna, hogy náluk is vannak ilyenek, jól esne.
2010. okt. 5. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi, csak nálatok vannak hülyék, itt mindenki tökéletes.:(
2010. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Á, nyugi. 20km belül lakok, itt szintén óriási az ellentét az "őslakosok" és a betelepültek között. Csak itt a betelepülés az elmúlt 20 évben volt. Viszont itt mindkét tábor zizzent, márpedig a nemrég itt lakókat még nem fertőzte meg a víz ;) Egyszerűen csak magyarok vagyunk.
2010. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viccen kívül hát persze hogy mindenhol vannak hülyék, de nálunk azért ilyen nincs hogy külön kinézük azokat akik "beköltöztek" a városba.
2010. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem csak az igazságtalanságok zavarnak... Pl. volt osztálytárs jó tanuló volt, kiváló nyelvekből, gimiben is, erre ki kapja Hungaroringen a tolmács melót? Ős mogyoródi gyerkőce, akik amúgy is gazdagok és a csaj alig tudott köszönni az adott nyelven. És ez csak egy a sok példa közül. És az egész választási macera akkora egy gáz volt. Szerintem én vagyok az egyetlen ebben a faluban, aki cikinek tartja, hogy ős családból van, és el akar húzni minél messzebb a sok zizzenttől :P
2010. okt. 5. 19:15
 5/7 A kérdező kommentje:
De azért megnyugtat, hogy nem csak itt jellemző. Bár ennyire csak itt jellemző szerintem :P
2010. okt. 5. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyiban javítanálak ki, hogy nem betelepülő, hanem "gyüttment".

Tudom, én is az vagyok Mogyoródon.

2011. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából és már sok verziót hallottam, gyüttment, betelepült...stb.
2011. jan. 7. 19:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!