Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a tegeződèst mindig az...

Ha a tegeződèst mindig az idősebb ill.a nő kezdemènyezheti akkor pl az ELTE-n egy 57 èves takarítőnő feljánlhatja a tegeződèst egy 45 èves professzornak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, elvileg az ő joga felajánlani, de azért ez nem életszerű. Ha mégis megteszi, a professzor nem köteles élni a lehetőséggel.
2023. ápr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Attol fugg, mennyire jol ismerik egymast. En magam egyetemen tanitok, ha nem is az ELTE-n, es az egyik ruhatarossal, akivel sokat beszelgettem az allatainkrol, siman tegezodtem, noha o fiatalabb volt, mint en. Nem lett volna semmi kifogasom, ha nekem ajanlja fel valaki, akit mar ismerek egy ideje es nem csak a napi egyszeri rakoszonesbol all az ismeretsegunk. Nem is ereztem volna kellemesnek, ha neki magaznia kellene engem csak azert, mert nekem magasabb a beosztasom. De ha en lettem volna a ruhataros, valoszinuleg egy kicsit feltem volna felajanlani.:)
2023. ápr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 EVA800 ***** válasza:
0%
A lapatot
2023. ápr. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
"Ha a tegeződèst mindig az idősebb ill.a nő kezdemènyezheti". Ez nem csak félreértés, hanem egyenesen hazugság. Ráadásul még terjeszted is az interneten. Vajon hol tanulhattad ezt ? Hallottál te a rang-kor-nem relációról ? Ha nem, olvass utána.
2023. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
A megadott oldal sovány általánosságokat ecsetel. Semmi konkrét, a mi témánkat éritő kérdésről nem ír (idősebb ill.a nő kezdemènyezheti). Pl. egy a sok közül: állásinterjún 40-es hölgy jeletkező és 30-as férfi esetében ki ajánlhatja fel a tegeződést ? Válasz: a fiatalabb férfi, vezetői állása miatt. Az alapelveket egy kicsit komolyabb illemtankönyvek leírják, pl. a rang-kor-nem relációt.
2023. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

De az egyetemi tanár nem főnöke a takarítónőnek ebben a példában, csak egy épületben dolgoznak.

De amúgy én úgy tudtam civil szférában nincs hierarchia, a főnököd csak a munkád területén utasíthat, nem kötelezhet tiszteletadásra.

2023. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Itt sok félreértés származik abból, hogy az embert valamiféle automatának képzeljük érzelem, hangulat, állapot nélkül. Ezért úgy gondolom, nem érdemes ezt olyan kőbe vésett törvényként értelmezni, mint például az államok valódi törvényeit. A két cél alapvetően eltérő.

A társalgás szolgálhat szakmai célt és szolgálhatja az ember életminőségének javítását. Utóbbit alapvetően a két fél hangulata, belső tartása és motivációi határozzák meg. Ezért, bár nyilván kell lennie általános irányelvnek, az egyfajta sorvezető azoknak, akik maguk nem kellően kreatívok. Mert utóbbiak bármit felrúgva is képesek ezt a célt elérni a kölcsönösség, empátia és tisztelet alapján. Vagyis, igen, a nő kezdeményez. Kivéve, mikor nem. De ezt a kivételt csak konkrét esetre lehet értelmezni. Akár sok konkrét esetre. Figyelmes ember képes eldönteni, meddig mehet, vagy éppen hogyan érje el implicit módszerekkel a célját. A vicc az, hogy ilyenkor a "másik fél" ha rájön, igen szórakoztatónak tartja.

2023. ápr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%
A kérdésre a válasz: az illemtan szerint az 57 éves takarítőnő nem ajánlhatja fel a tegeződést egy 45 éves professzornak.
2023. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!