Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mióta szokás a Lidl-ben...

Mióta szokás a Lidl-ben borravalót adni a pénztárosnak?

Figyelt kérdés

A múltkor a Lidl-ben megkérdezte a pénztáros, hogy kérem-e a visszajárót. Kicsit furcsállottam, mert 4560 Ft.-ot fizettem és ötezrest adtam. Mikor mondtam hogy persze, húzta a szája szélét és sértődötten úgy vágta oda elém a pénzt. Én nem tudtam, hogy mostanában már üzletben is szokás borravalót adni, étteremben néha adok, de az önkiszolgálóban ott sem szokás.

Mióta lett divat, hogy a boltban is adni illik már borravalót?



2023. jún. 18. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Soha.


Lehet egy ilyen renegát elem volt aki a saját zsebére próbált gyűjtögetni, a kirúgás kockázatával játszva.

2023. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyennel még nem találkoztam.Boltokban nem szokás borravalót adni.
2023. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csóri nem tudta, hogy ami a kasszába került, az ott is marad. Kivétel persze, ha a csökkent főnöke is benne volt a buliban. A szájhúzás valahogy nem fér bele, életszerű helyzetben esetleg akkor fordul elő ilyesmi, ha kevés az apró, és sokan jöttök túl kerek összeggel.
2023. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás, de néhánya teszik. Bárhol. Ők úgy gondolják, ez menő. A pénztáros pedig nem fog sokáig ott lenni.
2023. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
90%
Ez nem is borravaló kérdés, csak kifogtál valami ritka esetet. Olyat elvileg senki sem kérdez meg, hogy kéred-e a visszajárót. Az alapvetően jár, bár elvileg megkérdezheti, de nagyon szokatlan eset. Talán csak kicsit félrebeszélt a pénztáros. :)
2023. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
56%

Lehet, hogy fáradt volt az eladó, lehet hogy az eset meg sem történt...

Borravalót nem gyűjthet, de valamikor otthagynak visszajárót. Pl. az 5 Ft-ost egyre gyakrabban.

Egyébként meg az önkiszolgálókban gyakran felejtenek benne x ezer Ft-ot.

2023. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy még az Aldi, Lidl pénztárosok között és jó pár szerényebb képességű, flegma versenyző, te is kifoghattál ilyet, életemben nem hallottam még olyat, hogy egy pénztáros elrakja a visszajárót, mert borravaló.

Mondjuk mostanában az Aldiban a blokk odaadásával vannak gondjaik, az egyiknek szólnom is kellett, hogy megkaphatnám-e. Nem épp agysebészek.

2023. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Nemhogy nem szokás, hanem általában tilos is elfogadniuk, mivel nem is lehet náluk semmilyen pénz (tehát saját sem a nadrágzsebben), a későbbi pénzzel, kasszával kapcsolatos félreértések, viták elkerülése érdekében.
2023. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem szokas. Van olyan hely ahol nem fogadhatjak el mert nem lesz pontos a kassza a muszak vegen. Dolgoztam benzinkuton ahol a kasszas borravaloja ment a fonoknek.

Kisebb boltoknal lehet megengedi a fonok hogy a kasszas megtartsa a borravalot de ez alkalmankent 20-50 forint, szoval nem sok penz jon ossze. Hallottam olyanrol ahol a kasszas(ok) a dolgozok reszere tarthatjak meg a borravalot es mikor osszegyulik egy nagyobb osszeg, akkor elmennek kozosen vacsorazni

2023. jún. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!