Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kelet-Magyarország inkább a...

Kelet-Magyarország inkább a szerboromániai kultúrkörbe tartozik?

Figyelt kérdés

[link]


A hármashatár, a Tisztától keletre ilyen a feeling.



2023. júl. 6. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
nem
2023. júl. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A hungaro-bánátiba.
2023. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a szerboromán kultúrkör. Én is ki tudok találni ilyen fogalmakat. Szerintem az ungaroszlovák kultúrkörbe tartozik.
2023. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan NEM!


Megjegyzem, hogy ilyen utcaképet nem túl nehéz pl Pest megyében sem találni! Ettől még nem lett Kübekháza Szerbia vagy Románia...


A "szerboromán kultúrkör" fogalma nekem sem értelmezhető. A szerb és román kultúra nem igazán hasonlít egymásra, és a nyelveknek sincs semmi köze egymáshoz.

Pontosabban mit értesz alatta? A hármashatár körüli térséget?

Mert az valószínűleg mind a három országban hasonló lehet.

Nem tudok olyan települést mondani se Magyarországon, se Romániában, se Szerbiában, ahol együtt élne egy városban magyar, román és szerb nemzetiség, és egy közös helyi kultúrájuk lenne.

2023. júl. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
60%
Jugoszláv Dacia!
2023. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A RS-RO-H hármas határ eleve nem Kelet-Mo-on van. Hanem délen. Nonszensz debil kérdés, rég törölni kellett volna.
2023. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!