Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elsősorban a Tesco online-bevá...

Amphion kérdése:

Elsősorban a Tesco online-bevásárlás szolgáltatást használótól kérdezem: Ti szoktatok a futárnak borravalót adni? És mennyit? (Kispénzű nyugdíjas vagyok.) A cég megfizeti a futárokat?

Figyelt kérdés

#borravaló #futár #online-bevásárlás
2023. aug. 24. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem adok semmit. Fizetek 800-1400 között valamennyit szállításra, abból fizessék az alkalmazottakat.
2023. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek az 1. hozzászólóval, én sem szoktam adni borravalót.


Egyébként én ezt az egész borravalózást ostobaságnak tartom, így aztán nem is adok soha, hacsak nem tesz az ember valami olyan dolgot, amivel tényleg kiérdemli. Az, hogy a munkáját végzi, számomra semmit nem jelent, én sem kapok minden nap pár száz forintot, amiért bejövök dolgozni.

2023. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1., Online bank kártyával, vagy 2., A futár érkezésekor sima mezei bank kártyával lehet csak fizetni. Tehát online előre bank kártyával, vagy a futár érkezésekor fizikális / hagyományos bank kártyával lehet csak fizetni a Tesconál. A futár nem fogadhat el kézpénzt, és nem tarthat magánál készpénzt a munka végzés ideje alatt. Ezt szúrópróba szerűén ellenőrzik. Aki meg bukik rajta azt ki rúgjak! Ezt Tescos futárként írom. Borravalót nem fogathatunk el, csak amennyi a blokkon vagy a számlán van azt üthetjük be a banki terminálba.
2023. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as: Ha nem baj kérdeznék.

Mi a párommal úgy adunk le rendelést, hogy hol én fizetem, hol ő. Neki viszont szinte minden második alkalommal nem tudják terhelni a kártyáját, pedig jóval magasabb a limit rajta mint amennyiért vásárolunk. De közben meg nyilván minden második alkalommal sikerül is, szóval tényleg nem értjük miért lehet ez és a futár sem tudta megmagyarázni.

Ugyebár ilyenkor kapok egy SMS-t, hogy nem sikerült levonni az összeget és a futárnál fizethetek kártyával vagy hívjam az ügyfélszolgálatot.

Mi történne ha tudnék ilyenkor fizetni? A kérdés elméleti, de már jártam úgy, hogy imádkoztam, hogy sikerüljön a párom kártyáján a terhelés mert elromlott a kártyám és az új még nem érkezett meg.

Ilyen esetben sem lehet kp-ban fizetni?

Vagy ilyen esetekben ki lehet állítani valami csekket? Tudom, hogy már nem a középkorban élünk, csupán elméletileg érdekelne, hogy mi lenne ha valaki nem tudna fizetni - és közben pedig normális ügyfél, tehát látni az előzményeiben hogy már több száz ezerre is rendelt.

2023. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszíró részére! 3-as voltam! Nem, és nem lehet készpénzben fizetni. Elsődlegesen online fizetsz, vagy a futárnál a helyszínen. Ha egyik kártyás fizetés sem sikerül, akkor a futárnak vissza kell vinnie / vissza kell szállítani a vásárolt árut, avval, hogy a vevő lemondta a megrendelést. Szóval, ha nem tudsz kártyával fizetni, azt a Tesco úgy tekinti, mint ha a vevő / vásárló a megrendeléstől / vásárlástól elállt. Ez azért van mert a Tesco Online vásárláskor a vásárló elfogadja, hogy köteles kártyával ki fizetni a vásárlót termékeket. Szóval elfogadsz egy szerződést, azzal a kikötéssel, hogy köteles vagy kártyával fizetni! Ha a kártyás fizetés bármilyen oknál fogva meg hiúsul, akkor a vásárlás is meghiúsul / a vásárlás nem jön létre. Ez egy online szerződési feltétel, amit a a vársáló elfogad az online megrendelésnél.
2023. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: köszönöm szépen a választ
2023. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!