Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki a neve becézett...

Ha valaki a neve becézett változatával írja alá a leveleit, szerinted illik akit csak lehet, hasonlóan szólítania?

Figyelt kérdés

Tehát pl. Péter helyett Petinek, Katalin helyett Katinak, stb., ha én úgy írom alá, hogy Zoli, Mari, stb.. A viszonylag bizalmas aláírás némi ismeretséget jelent, pl. munkatársi kapcsolatot.

Engem zavar, ha a normál nevemen hív az, aki magát meg becézi. Néha próbálkoztam célozni rá azzal, hogy én is így írtam alá, de nem volt változás, már ha említette a nevem egyáltalán.


2023. aug. 25. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Engem is becézve szólítson meg ilyenkor
Úgy szólít, ahogy akar, nem érdekel
2 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Legközelebb megemlíted, hogy szólíts nyugodtan Petinek, mindenki úgy szokott.
2023. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem tanácsot kértem, hanem véleményt. Amúgy nem említem, mert pl. nem mindenki úgy szokott, és ez általános, nem konkrét helyzet, lehet, hogy személyesen nem is ismerjük egymást. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy nem mer becézni, lehet, hogy egyszerűen csak nem akar, nem érdekli, elég, ha ő van becézve...
2023. aug. 25. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor pukkadj meg, ez a véleményem
2023. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!