Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Összefogdosom a süteményt,leny...

Összefogdosom a süteményt,lenyalom az újjamról a felesleget és tálalom neked a suteményt,zavar avagy sem?

Figyelt kérdés

Szeretnem megtudni hogy valoban én reagálom túl a dolgot mint ahogy azt mondják vagy tényleg nekem van igazam és a többiek pedig nem tudják az illemet!


Folyamatos problémám a következő családi összejöveteleken az új szopás és étel összefogdosás

Herótom van tőle!


Képzeljetek el egy gyönyörű,tökéletes suteményt máz tezővel aminek a közepén ott egy olyan újjlenyomat amiről akar szemelyazonossagot is lehetne olvasni és ezt még fűszerezve azzal hogy leszopja az újját és így megfogva a sütemény szeletet ,tálalva elém es ezt ismetelgetve máz összefogdosás,újj szopás ,tálalás mindenki így kapja


Szet tudnek robbani!


Szova teszem! Ám rögtön sértődea van!

De nem engedek a magaméból


Szerintem alap illem hogy a suteményt nem fogdosom össze,tora szedővel szepen kiemelem nagyon max az oldalat ahol a piskota van epp hogy megerintem a szeletet es igy talalom

Ujjam nem szopom le,hanem a vegen szepen megmosom!



Varom a velemenyeket

Ki hogy vélekedik erről....


2023. aug. 29. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen zavar és nem teszek ilyet.


A kérdésed elég átlátszó öngazolás: mégis ki mondja azt, hogy őt nem zavarja, ha valaki összefogdossa az ételét nyálas kézzel?

2023. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csaladi osszejovetelen en vagyok az egyetlen aki felszolal!

Mindenki mas csendbe van

🤷‍♀️


De megkaptam mar aztis hogy mit gondolok en a cukraszok sterilen keszitik???!

Volt hogy szinte nekem estek (anyukam es az anyja csinalja egyebkent) ok szoktak neha osszecsatlakozni es ellenem fel szolalni hogy hat mit kepzelek en es hogy megint vitazok 🤷‍♀️

2023. aug. 29. 13:15
 3/9 joereal válasza:
66%
Egyrészt teljesen igazad van, másrészt viszont én családon belül lehet, hogy észre sem venném az ilyesmit, szóval valószínűleg nem zavarna.
2023. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem viselem el ezt, és szóváteszem, akár családban, akár baráti közösségben. ÉS higgyétek el, vannak akik valóban besértődnek emiatt. Olyanokkal jönnek, hogy ennyitől nem lesz bajod, meg mit gondolsz, mikor keverem a krémet nem nyalakodok, meg hogy a pék is beletörli a kezét a kenyértésztába. Szóval simán én vagyok a hülye, amiért szóvá teszem. Én ilyenkor már nem eszem az adott dologból. Biztos igazuk van nekik is, de én meg majd eldöntöm, hogy mihez van éppen kedvem. Aztán a hátán is pöröghet felőlem :D
2023. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4

Pont igy gondolom ahogyan te leirtad KÖSZÖNÖM

Hasonlo valaszokat kapok vissza énis amikor szova teszem

2023. aug. 29. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A cukrászdába, ahova én járok, eldobható gumikesztűt vesz fel a kiszolgáló kislány, ha kézzel is be kell segíteni a süti tálalása közben, és nem elég a segédeszköz, amit használ.
2023. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fura ha egy nyálas tányérról kéne sütit egyek.

Sosem láttam még senkit sem, hogy ezt tenné. Nem azért mert illetlen lenne( bár ez hogy illik bárhova), hanem mert rettenetesen igénytelen és önellentmondásos.

2023. aug. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

2


Mondjuk ha édesanyád csinálja ezt azért az mégiscsak más mintha egy idegen szolgálná fel így a desszertet.Ettől valószínűleg tényleg nem lesz semmi különösebb bajod.Hiszen kiskorodban a testéből táplált téged.Ittad belőle az anyatejet.Így épült fel az immunrendszered..S amikor már megtudtad enni a szilárd ételt;bizonyára megesett olyan is,hogy a kezével etetett meg...

2023. aug. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már gyerekként se bírtam ezt a nyálaskodást. De jó, finnyás voltam.

Az viszont tény, hogy sok ember egy tiszta valaminek tekinti a száját, és tisztításképp lenyalja a gyereke cumiját, kanalát, stb. Az ilyentől nem várhatsz sokat. Pedig nincs igazuk.

Kevesebb gyereknek lenne náthája, torokgyulladása, uram bocsá fogszuvasodása, ha ez a szép szokás kimenne a divatból.

2023. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!