Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vissza szoktátok hívni az...

Vissza szoktátok hívni az ismeretlen számot? Illetve privát számot felvesztek?

Figyelt kérdés
Általában amikor ismeretlen szám hívott, de nem tudtam felvenni vagy lerakta, mire felvehettem volna általában utána keresek interneten a számnak és ha nem derül ki számomra, hogy mitől hívhattak/ki hívhatott ilyenkor nem hívok vissza. Ha valami nagyon fontos, akkor úgy is megpróbálkozik azzal, hogy legközelebb újra hívjon.

2023. szept. 18. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is megszoktam nézni neten, ha nem ismerős a szám, mert rengeteg a csalás. Privát számot pedig nem veszek fel.
2023. szept. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem hívom vissza, hívjon fel.

Magánszámot felveszek, de ha nem magánszemély, akkor megkérdezem, hogy miért nem azonosítja magát. Az ügynökök erre általában leteszik.

A másik szűrő: ha megmondja, hogy felveszi a hívást, akkor én is megmondom neki, hogy én is. Erre garantáltan mindenki leteszi.

2023. szept. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer visszahívtam egy ismeretlen számot. Kiderült, hogy téves hívás volt részérôl, de még neki állt feljebb a telefonban, hogy én ki vagyok, és mit hívogatom. Na azóta nem hívok vissza ismeretlen számokat. Majd hív újra, ha akar valamit.


Amúgy fel szoktam venni a telefont, akármilyen hívás. Annyi, hogy ha ismeretlen a szám, vagy nem jelzi ki, akkor nem mutatkozom be rögtön, csak egy "Tessék"-et mondok. Aztán megvárom, hogy elmondja, ki az és mit akar.

2023. szept. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Sose.
2023. szept. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Valamit akar hivjon, nekem semmi nem hianyzik a masiktól.
2023. szept. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Sosem. Idegenek ne akarjanak tőlem semmit. Szerintem illetlenség telefonnal megzavarni az embereket, hiszen nem tudhatják, épp mit csinálok.
2023. szept. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában felveszem és visszahívom. A céges telefonomat használom magáncélokra is (olyan a munkaszerződésem, hogy megtehetem), szóval lehet, hogy egy ismeretlen kollega keres munkaügyben, vagy egy céges üzletfél keres titkosított számról.


Tartom magamat eléggé intelligensnek, hogy ne dőljek be csalásoknak, még senkinek sem sikerült telefonon átvernie.

2023. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar, illetve holland számokat fel szoktam venni (Hollandiában élek), privát számokat csak ritkán. Ha várok egy hívást valakitől vagy van elképzelésem arról, hogy ki hívhatott, akkor vissza is szoktam hívni őket. Még sosem volt bajom abból, hogy felvettem a telefont valakinek.
2023. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!