Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség egy társaságban...

Illetlenség egy társaságban olyan nyelven beszélgetni amit nem mindenki ért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy egy társaságban mindenki beszél angolul, néhányan magyarul is mert nekik az az anyanyelvük. Illetlenség ha azok csak magyarul beszélnek egymáshoz? Nekik ezen a nyelven a legkényelmesebb és leggördülékenyebb a kommunikáció és amiről beszélnek az a többieknek valószínűleg nem érdekes vagy ismerik már a sztorit.


Vannak kint ismerőseim akik egy mexikói pár. Jobban beszélnek angolul mint én és szerintük illetlenség spanyolul beszélni olyan társaságban ahol nem mindenki tud spanyolul. Voltam velük mexikói étteremben és ott is angolul rendeltek. Soha nem is hallottam őket egymáshoz sem spanyolul beszélni. Gondolom csak kettesben beszélnek spanyolul.

Az építőiparban viszont a kollégáim mindig spanyolul beszéltek egymáshoz, akkor is ha én ott voltam, pedig én nem tudok spanyolul csak angolul, ők pedig tudtak angolul is legalább egy kicsit. Engem nem zavart, gondolom ha olyat akartak volna mondani ami engem is érint akkor mondták volna angolul. Bár a kiváncsiság bennem volt hogy ugyan mint mondhattak.


2023. szept. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Bár a kíváncsiság bennem volt hogy ugyan mint mondhattak.


Látod, ezért ne beszélgess titkos nyelven nagyobb társaságban. Ha mégis, akkor menjetek ki abból a helyiségből, ahol a nagyobb társaság van!

2023. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Valóban illetlenség.
2023. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy társaságban, azaz egy közös beszélgetés során beszélsz-e mások számára ismeretlen nyelven, vagy hogy egy magánbeszélgetésről van-e szó, amit épp véletlenül más is hall. Utóbbi esetben semmi kivetni valót nem látok benne, tekintve, hogy egy harmadik félnek semmi köze kettejük magánbeszélgetéséhez.
2023. szept. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mi van akkor ha a magyarok a tarsasagban nem beszelnek olyan jol angolul?

Nekem eleve fura egy magyarhoz angolul beszelnem, foleg hogy csak azert hogy az angolul beszelok is ertsek amit mondok

2023. szept. 20. 07:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáltad már fordítva, hogy a többiek beszélnek olyan nyelven, amit nem értesz? Nem olyan jó érzés meg ki is szorulsz a társalgásból.


Persze, ha egy-egy szó nem jut eszedbe, az oké, mondd magyarul és aki tudja az lefordítja.

2023. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Irtam hogy a mexikoiak mindig spanyolul beszelnek, akkor is ha en ott vagyok.

Nem jo erzes, de ha nekem akarnak valamit mondani akkor azt ugy is angolul mondjak. Nem egy nagy dolog

2023. szept. 20. 08:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor helyénvaló, ha az egyik személy nem nagyon tud a többség nyelvén, és akkor valaki más meg fordít is neki, hogy bekapcsolja őt a társalgásba.

Amúgy viszont olyan, mint hogy sugdolózni sem illik elvileg társaságban, mert ezzel kirekeszted a többieket, akik nem értik, mit beszélgettek.

2023. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az nem illetlenseg mikor valakik olyan dolgokrol beszelnek a tarsasagodban amihez te nem tudsz hozzaszolni?

Pl kozos elmenyeiket elevenitik fel aminel te nem voltal ott vagy olyan emberrol beszelnek akit te nem ismersz.

2023. szept. 21. 13:17
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Dehogynem az... de nem is írta senki, hogy nem az :)


Társaságban az az egyik fő illemszabály, hogy próbálunk mindenkire tekintettel lenni, mindenkit engedni bekapcsolódni a társalgásba.

2023. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!