Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Orvossal tegeződni x idő után is?

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Orvossal tegeződni x idő után is?

Figyelt kérdés

Az orvosom felajánlotta rögtön az első találkozásnál, hogy tegezzem nyugodtan, és pár hét múlva fel kell keressem őt emailben.


Nem tudom, hogy ezt mindenkivel megteszi-e, de hogyha mégsem, emlékezni fog rám, tudni fogja, hogy nekem szabad tegezzem? Emailben is lehet?


Mármint, nem fog nagyot nézni, ha pár hét múlva kap egy olyan emailt, hogy "Szia, xy vagyok, felajánlottad a tegeződést, úgyhogy elhagynám emailben is a formaságokat, érdeklődnék, hogy mik lettek az eredményeim?"

Ez az egész fura így.


Vagy manapság így 2023ban már nem olyan hivatalosak a beszélgetések, kapcsolatok a betegek-orvosok közt?



Orvosok véleményét is szívesen várnám, hogy egy ilyen lazább stílusú üzenet megengedett-e, vagy mennyire népszerű szemtől szemben is tegeződni.


2023. okt. 7. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne rezegd túl.

Ha nem régi ismerősöd, akkor a "szia" elsőre számomra túl közvetlen lenne, de a magyarázkodás felesleges.

"Szervusz, érdeklődnék az eredményeim felől.

További szép estét kívánok.

XY teljes név, ha túlságosan gyakori név, akkor születéssel".

Ha a válasz nagyon közvetlen, sziázós, akkor visszasziázhatsz, főleg, ha egy korosztály vagytok.


Orvos vagyok, 55 éves, nyilván a korom is befolyásolja a válaszomat, a fiatalabbak lehet, hogy lazábbak.

2023. okt. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az orvos első alkalomnál felajánlotta a tegeződést, akkor valószínűleg nem áll tőle annyira távol ez a "nyugodtan lehet tegezni" dolog, szerintem nagy eséllyel alapból a tegeződést preferálja a mindennapi életben is, szóval kétlem, hogy utólag azon fog gondolkodni, hogy "na most neki megengedtem, hogy tegezzen'. Mármint, valószínűleg alapból jellemező rá az, hogy a tegeződést preferálja és azt kezdeményezi, szóval kétlem, hogy ezen problémázna.
2023. okt. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 GabriellaSP válasza:
100%
20 évesen kerültem a háziorvoshoz, aki kb 35 éves lehetett és mindenkinek azt mondta, hogy szia. Egy darabig magaztam, aztan azt mondtam magamban, ha te sziazol, en is azt fogok. Most 47 vagyok, azóta is tegezem. Szerintem az orvos is csak ugyanolyan ember, mint mi. Jo fej, ha felajanlotta. Nem gáz
2023. okt. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Képes vagyok ezeket nagyon túlgondolni, egy vadidegen embert is mély tisztelettel szólítok le az utcán, nemhogy egy hivatalos személyt 😂 Aranyos ez az orvos, de ezzel csak szorongást váltott ki belőlem mert összezavar 😂


Köszönöm mindenkinek😄

2023. okt. 9. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!