Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ugye illik mondani mindig a...

Ugye illik mondani mindig a keresztnevet a köszönéshez?

Figyelt kérdés
Én mindig keresztnévvel köszönök, családon belül, kollégáknak, egyéb ismerősöknek is. Szia Pisti! Helló Ferenc!, stb. Ismeretleneknek persze csak "Jó napot kívánok", vagy "Üdvözlöm"! is OK, de ha valakivel már többször találkoztál (bocsánat a netes helyből tegezésért), akkor nem illene mindig mondanod a keresztnevét is? Ez a "szia", illetve "helló" olyan személytelenül lekicsinylő, nem, mintha sugallni akarnám, hogy én vagyok a felsőbbrendű, vagy neheztelek valamiért, vagy csak szimplán nem érdekel annyira a másik?

2023. okt. 10. 15:07
A kérdező szavazást indított:
Illik mindig megszólítás is, igen: Szia Peti! Csókolom Erzsi néni! Üdvözlöm Gábor!
Ma már a felgyorsult életünkben nincs jelentősége: Helló! Hali! Jó napot! Üdv!
Szerintem előzékeny ha néven szólítás is van, de sokan erre nem képesek, vagy nem akarnak előzékenykedni.
Sima flegmaság, nem kell vele foglalkozni!
Egyértelműen azt akarja mutatni, hogy Te nem vagy olyan fontos számára, vagy neheztel Rád valamiért.
24 szavazat
1 2
 1/19 anonim válasza:
63%
Azt hogy illik e, a nagy illem könyv szerint nem tudom. De mindenkinek a saját neve a legkedvesebb szava, szóval ezzel +pontokat kapsz a tudatalattijuktól.
2023. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Engem a hideg is kiráz, ha névvel köszönnek nekem.
2023. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Főnökök szokták erőltetni a munkahelyen, úgy téve, mintha ismerne és nem két másodperce olvasta volna le a névtábládról.

A normális kapcsolataimban a legritkább esetben mondjuk ki egymás nevét. A guta is megütne tőle.

2023. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha a munkahelyen névvel köszönnek nekem, akkor már tudom, hogy nagyon le leszek cseszve valamiért.
2023. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig megijedek, ha hirtelen meghallom valahonnan a nevem...
2023. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen felesleges hozzátenni a nevét
2023. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

A hideg futkosna a hátamon az olyantól, aki mindig a nevemet mondja... Az a nevem, de nem kell elkoptatni...


Ha egy csoporthoz mész oda, hogy köszönsz? Egyesével, vagy ömlesztve? Pl Szia Erzsi, Szia Peti, Szia Rózsi! vagy Sziasztok Erzsi, Peti, Rózsi!

2023. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy a netiket alapból tegezéssel működik, nem kell érte elnézést kérni! Ki nem állhatom a hisztis kivagyonkén-eket, akik kikérik maguknak a neten való magázást...
2023. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem NEM ILLIK, kifejezetten eröltetett dolog. Ha köszönsz valakinek, TE tudod, ki az, akinek meg köszönsz, Ö mindenképpen tudja a SAJÁT nevét.
2023. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
A köszönés és a megszólítás két külön dolog.
2023. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!