Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Táskát nem szabad a földre...

Táskát nem szabad a földre tenni, mert baj fog történni?

Figyelt kérdés
A szomszéd amikor átjön látogatóba, mindig bele akarja tenni a táskáját a kárpitozott fotelbe. Mondtam neki, hogy ezt ne tegye, mert a kárpitot nem tudom lehúzni és kimosni, ha piszkos lesz. Tegye a táskáját a földre, a szőnyegre! Erre fel volt háborodva, hogy táskát nem szabad a földre tenni, mert bajt hoz.

dec. 18. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Kimegy a pénz, felénk azt mondják. Tegye a fogasra. Senkitől sem várnám el, hogy a földre tegye a táskáját.
dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Igen, nagyon szörnyű dolgok szoktak történni ha a földre teszik!!!
dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
..és cipőt sem!!! Az még rosszabb!
dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
67%

Egyrészt babona, másrészt illem. A retkes földre teszed, majd a kezeddel érinted és a ruhádhoz?

És sosem értettem azokat, akik a hátizsákot rakják a földre, majd a hátukra, az alja meg sáros, kutyaxaros, vizes,... :(

dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Semmit sem rakunk a földre, a föld retkes.
dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem szokás, ez babona!

Azt pedig az ezotérián tárgyald.

Persze semmit nem rakunk a koszos földre, de az más kérdés, azt látni lehet.

dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Már bocs, de miért lenne koszos a föld? Lehet, hogy nálatok koszos, nálam nem. A szőnyegre nyugodtan le is lehet ülni, olyan tisztaság van nálam. Viszont ki tudja hova rakja le a táskáját a szomszéd, amikor nem nálam van.
dec. 18. 16:13
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Jó, akkor részletesebben:

HA koszos a föld, AKKOR semmit nem rakunk rá, aminek árthat.

A többi, amiről írtál, az babona, és a buta emberek hisznek csak benne! Ezt nyugodtan mondd meg a szomszédnak is, és azt is hogy nem koszolhatja össze a te cuccaidat.

dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg van ilyen babona? Sose értettem hogy a sznobok mit forgatják a szemüket meg lesznek rosszul ha leteszem a fűbe a táskát kiránduláson. Bakker! Ezeknek gurulós táskatartót kell maguk után húzni.
dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
De azért a kérdést nem rakják át át az ezotériába, mert... miért is?
dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!