Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak Magyarországon szokás...

Csak Magyarországon szokás kávét pohárból inni?

Figyelt kérdés
Tehát az olyan kávéspoharakra gondolok, amikből hétköznap szokás kávét inni.
2010. okt. 22. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Külföldön a kávékülönlegességeket mindig áttetsző pohárban adják.
2010. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk most nem az ilyen kávékülönlegességekre gondolok, mint pl. a frappé stb., hanem, h hétköznapi használatban, sima normális kávét máshol is szoktak-e poharakból inni.

Ilyenekből:

[link]


Azért merült föl bennem, mert mintha úgy vettem vna észre, h külföldön csak ilyen kis füles csészékből szoktak kávét inni....

2010. okt. 22. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen. Ez a pohár kimondottan "magyar" találmány :)) Ilyenben nem adják, csak csészében (a hagyományos eszpresszót).
2010. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!!....épp most adtam be különböző nyelveken a google képkeresőbe, h "kávéspohár" vagy "pohár, kávé", viszont csak magyarul hozta ki ezeket a poharakat, más nyelven legföljebb ilyen jegeskávéhoz valót....

Akkor jól sejtettem :) A kávéspohár Hungarikum hehe :DDD xD

2010. okt. 22. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van. :) Én már rengeteg helyen kávéztam külföldön, de ilyet még sima kávénál nem láttam. :) Itthon is csak falun inkább. Ez amúgy vizespohár, tudtad? :)
2010. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, de gondolom a nagyobbik fajta, ugyanis különben elég kevés víz férne csak bele :))....bár ezekből is különböző méretek vannak. Tkp. úgy merült föl bennem, h nemrég vettem új kávéspoharakat, és láttam, hogy kínai gyártmány ugye, és akkor elgondolkoztam, h külföldön is elterjedt-e kávét ilyen kis poharakból inni, de nem ugrott be, h akár filmben, vagy máshol láttam volna.

A másik pedig, h láttam a TV-ben, h Törökországban is ilyen kis poharakból fogyasztanak "valamit"....persze azt hittem, h kávé, de mint később kiderült, az a "valami" nem kávé, hanem tea:)) Igaz, azoknak a poharaknak kicsit más a formájuk, amolyan tulipánszerű....

2010. okt. 22. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenből tanult meg a fiam inni:)

Tehát akkor ez nem is kávés, hanem vizespohár?

Van belőle féldecis, de egydecist is láttam már, egyébként azért ebből tanítottam, mert ennek kifelé hajlik a széle:)

2010. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sztem a nagyobbik fajták, azok vizespoharak, de ugye nem tiltja semmi, h kávézásra használja valaki akár....viszont az ilyen kicsi, fél decis pohárkák sztem kifejezetten kávézásra vannak gyártva, ugyanis azokba kb. egy korty víz férne bele..:)
2010. okt. 22. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Mar 32 eve, itt kulfoldon az olasz vendeglokben ilyen uveg poharakbol adtak a rovid vagy dupla esszpresszot. Capuccinot, hosszu feketet, tejeskavet cseszebol. Legtobb olasz vendeg kulon keresre mindenfajta kavet uvegpoharbol kert. Ez akkor sem volt uj divat, Olaszorszagban igy szolgaltak a kavet akkor is, meg most is. Mint gyerek, emlekszem, anyam M.O.-on is kb 30 eve ilyen poharbol volt kiszolgalva kavebal, de csak a feketet. Ausztralok csak az uolso 5-8 eve kaptak fel. Nekik mindegy, feher, fekete, most onekik ez divat, es igy isszak. Egyebkent, egyszer megkerdeztem egy olazt, hogy miert szeretik a kavet uvegpoharbol. Azt mondta, melegebben tartja a kavet es ok ugy hiszik hogy ez higenikusabb, jobban lemosando a raragadt kave, bakterium mint a cseszerol.
2010. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!