Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Utálom, ha valaki Bocsánatot...

Utálom, ha valaki Bocsánatot kér valakitől, és nem azt mondja,neki hogy megbocsátok,neked vagy legalábbis valami hasonlót mondana, jogos? hogy utálom ezt

Figyelt kérdés

dec. 30. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Persze, mindenki szabadon háborodhat fel bármin, ahogy bárki szabadon mondhatja vagy nem mondhatja, hogy "megbocsátok". Üdv a felnőtt világban, érdemes megtanulni együtt élni azzal, hogy mások másképp gondolkodhatnak:)
dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Az hogy jogosan utálod-e azokat az illetőket akiktől ha bocsánatot kérnek nem mondják azt hogy megbocsátok neked?


Tegyük fel egy sorozatgyilkos megkínozza majd megöli a gyerekeidet, szüleidet, párodat majd odaáll eléd és azt mondja, hogy "bocs". Erre mégis mit reagálnál, azt hogy: "Semmi probléma, megbocsátok neked! 🙂"?

dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek saját döntése hogy mit mond és milyen cselekményre.
dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es ott a pont. Amúgy már ez a kérdés is tök buta.
dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el, hogy bizonyos cselekedetek alapján akarja-e tovább cipelni a terhét, vagy inkább amit javasoltak neki meglépi,és leteszi a csomagot, még ha a másik fél nem is fogja. Megbocsájt ill. bocsánatot kér tiszta szívből és lép tovább. Nálam egy ilyen bocsánatkérés a körülöttem lévő szellemvilágot totálisan felbolygatta, és egy sor negatív dolgot-eltörölt, mondjuk én szívből, őszintén kértem, és nem csak egy bocsit nyögtem. Még akkor is ha a másik oldal ezt nem fogadta. Annó nekem is tanácsolták (hittem is, meg nem is, hogy működik)-és végül hála Istennek megfogadtam, s tényleg működik. De elengedhetetlen a tiszta szív és őszinteség hozzá. E nélkül millió bocsit rebeghetsz, csak nem fog semmi történni. Nálunk úgy tűnik jól léptem, mert azóta minden megváltozott.
dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*és nem csak egy bocsit nyögtem a levegőbe magamban, hanem az illetőnek...
dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező infantilis.
dec. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor megfogalmazom a kérdésedet: "Jogos-e, hogy azon háborodok fel, hogy az emberek egyástól nem őszintén, hanem mintegy semmitmondó szófordulatként használja a bocsánatkérést, amikor annak szívből, őszintén kellene jönnie?" - Akkor ezzel meg is fogalmaztam az érzésedet és meg a kérdésből ki is olvasható a válasz, mert az őszinteség hiánya (azaz abban a cselekedetben, aminek tisztának kellene lennie) taszító hatású. Ezzel a másik lelkét gyilkolja.
jan. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!