Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Januárban meddig szokás"BUÉK"-...

Januárban meddig szokás"BUÉK"-ot kívánni?

Figyelt kérdés

Vagy ma (január 12) vagy hétfőn (január 15) szeretnék írni egy tanárnak, szakdolgozat ügyben. Szokás oda írni, hogy Boldog új évet vagy totál felesleges? Szóban, ha találkoznánk mondanám, de e-mail-ben ez túl elcsépelt? Nem szeretnék bunkónak tűnni, hogy egyből írom a problémámat, de nagyon nyálas sem, hogy először is boldog új évet szeretnék kívánni, másodszor is ez és ez...


(Nagyobb gondom sose legyen tudom, csak felmerült bennem ez a kérdés, hogy mi az etikett, hogyan illik így januárban)


jan. 12. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, az 1. héten még oké, utána már minek.
jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
December óta nem beszéltem vele. Januárban ez lenne az első e-mail, ezért kérdezem, hogy illik-e ezzel indítani vagy már lecsengetett.
jan. 12. 14:17
 3/11 A kérdező kommentje:
Én arra hajlok, hogy nem kell már írni, csak felmerült bennem, hogy nem bunkóság-e hogy a kérdéseimmel "bombázom" egyből.
jan. 12. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még a héten is hallottam.
jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem még pár napig belefér, de január vége felé már annyira nem.

Érdekesség, de például Kínába február 10.-én lesz az újév.

jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#2 Ha ez az első neki írt emailed idén, akkor szerintem oda írhatod, ha szeretnéd, de nem hiszem, hogy neveletlenségnek számítana, ha nem így tennél. Az volna neveletlenség, ha köszönés nélkül írnád meg a problémád
jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!


Az email elejére (köszönés után) vagy a végére írnátok, ha írnátok?

jan. 12. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elejére egyértelműen
jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem nyálas üdvözlés után írni, hogy boldog új évet, remélem kellemesen teltek az ünnepek stb.. kis felvezető szöveg után pedig írod a problémádat.


Jó napot után egyből írni a kerdeseket/kéréseket eléggé lehangoló.

jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9:


Ha március lenne is a Kedves xy után írnám a kérdéseket, ha lehangoló, ha nem : D


Ő a konzolensem ...

De ezért kérdeztem, hogy illik e január közepén BUÉK-et kívánni vagy sem.

jan. 13. 13:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!