Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy kávézóban, cukrászdában...

Egy kávézóban, cukrászdában mennyi ideig "lehet" elücsörögni minimális fogyasztás mellett?

Figyelt kérdés

Pl. csak egy kávé vagy csak egy pohár víz, esetleg egy szelet süti mellett?

Pl. 60 perces tanórát lehet tartani, ha a tanár és a tanítvány beül és csak minimálisat fogyaszt?

Van erre valami illemszabály? Nem néznek ki, hogy miért foglaljuk a helyet, ha nem is fogyasztunk többet? Vagy a pincérek nem jönnek oda 10 percenként, hogy kérünk-e még valamit?



jan. 15. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem húsz percnél többet nem lenne képem maradni. De ha amúgy üres a hely, nincs sok vendég, akkor biztosan nem szólnak.
jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a forgalom, és miattatok nem tud más leülni, akkor elég problémás. >

Ha böven van még hely, akkor nem.

Rendes helyeken semmi gond sincs, ha iszol egy kávét és ott vagy egy órát. Ahol 10 pecdenként odajönnek, az annyira proli hely, oda többé nem mennék még ingyen sem.

jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Forgalom és hely függő.


Jómagam pl szeretek a kedvenc helyemre beülni. Gépelés, rajzvázlatok mellett élvezni a helyet. Ihletet is adnak.

De pl nekem ADD-vel pokol lenne a tanulás megannyi inger mellett.


Ha barátokkal mennék az más. Arra ott a szombati közös vacsi vagy beülés valamerre.


Van egy külön feeling-je, amikor az ember picit ilyen módon kapcsol ki egymagában. Emberek közt van, de mégse.


Tudom mikor nincs náluk tömeg és a megszokott asztalt fenntartják számomra.

Általában 2 forrócsoki vagy rostos üdítő és egy süti pont kielégíti az aznapi édesség vágyamat.

Számukra pedig folyamatos bevétel vagyok (mégha nem is mindig nagy összeggel, de egy évre visszaszámolva sokkal több, mint egy betévedt nagyobb rendelő) és nem zavarkolódok.


Ha olykor kimaradt az ebéd, akkor azt szintén kikérem a szokásos rendelésem mellé.


Érdemes egyeztetni a hellyel időt és forgalmat tekintve, majd annak megfelelően megegyezni.


A kérdés csak az, hogy akit tanítasz annak ideális-e a környezet?


Ugyanis nem mindenki szereti a publikus helyeket. Legyél tekintettel a tanítványod igényeire is!


Pl egy introvertáltabbnak nem kellemes.

Vagy pl figyelemzavarosnak (ADHD/ADD) se a sok inger miatt, amik elterelhetik figyelmét stb.


Az egy pohár víz rendelése az önmagában tényleg nem illő ennyi idő alatt. Azt azok kérik csak, akik jönnek-mennek, csak beugrott, mert kellett folyadék.

jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
vannak ilyen tanulós kávézók, szerintem ott egy kávéval nem dobnak ki egy óra előtt, de ha tényleg olyan sóher vagy, hogy elücsörögsz egy pohár víz mellett legalább egy órát, miközben fennhangon magyarázod a verslábakat egy harmadikosnak, biztos kidobnak. tessék korrepetálni a könyvtárban vagy otthon, a cukrászda nem erre való.
jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem veszed el a helyet új vendégek elől, bár akkor is illik többet kérni, mint egy pohár víz (ez azért nagyon sóher dolog, tanulni máshol is lehet).
jan. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
4-es: szerintem a vendéglátósoknak semmi köze ahhoz, hogy például én meg egy másik ember miröl beszélgetünk - lehet párkapcsolati téma, barátság de akár oktatás is, ugyanolyan joggal lehetünk ott, amíg nem okozunk kárt a helynek.
jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

lehet hogy semmi köze a témához, de ha egyszer kérdező direkt azért megy oda, hogy ott pénzt keressen, miközben foglalja a fizető vendégek elől a helyet, mert bunkó és őneki jár az az asztal a vizespoharával, akkor igenis van közük az ügyködéseihez.

menjetek az ilyen eleve egyetemistáknak való tanulós kávézóba, és vegyél legalább egy kávét legyél szíves, ha már egyszer a könyvtárból ki vagy tiltva valamiért.

jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
NEM; nem azért megy, hogy " foglalja a fizető vendégek elől a helyet", nem foglalja senki elöl!
jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
70%
20 perc, én mint cukrászdai eladó mondom, én egy kis cukrászdában dolgozom és 20 perc után nagyon frusztráló, hogy látom, hallom a vendégek maganugyeit , egymás szájában vagyunk, ráadásul addig én mosdóba és enni sem tudok elmenni
febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es: nem kell hallgatni a vendégek magánbeszélgetéseit, másrészt meg miért ne tudnál elmenni a mosdóba vagy enni?
febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!