Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tegyen és mit ne egy...

Mit tegyen és mit ne egy református amikor egy katolikus templomban van?

Figyelt kérdés

jan. 16. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél, ne dohányozz, ha férfi vagy, akkor illik levenni a sapkát... :))

Amúgy ugyanúgy viselkedj, mintha református templomban lennél. Ha az a kérdés, hogy kell-e keresztet vetni vagy letérdelni: nem kell.

jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva, református templomban voltam egy esküvőn, amikor leszakadt a pad alattunk. A lelkész oldalra fordult, hogy "gondnok asszony, kérem, hozzanak néhány széket", és folytatta tovább a beszédet a párnak. Nem tettem/tettünk semmit, amitől leszakadhatott, de azért zavarban voltunk.
jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy térdeléskor illik felállni, hogy tudja a pap, keresztyén (protestáns) vagy. Nos én ezt a hívek miatt kicsit kihívónak gondolom, főleg, ha elég elölre kerülök. De volt már, hogy betereltek előre minket, egy padnyi reformátust, aztán mögöttünk a dobogás, mi meg reflexből felálltunk. Na bumm.
jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Iiigen, főleg a térdelős rész érdekelt.

A felállás nagyon feltűnősködő.

Olyan viszont nincs aki előtt le kellene térdelni.

Ha meg csak ülök az kevésbé feltűnő, de aki látja az jogosan érezheti sértve a hitét.

jan. 16. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a rom. kat. pap kérte, hogy aki nem tud v. akar letérdelni, az maradjon ülve, és esetleg egy kicsit hajoljon előre, de NE álljon fel, mert akkor mögöttük térdelők nem látnak semmit. Van egy olyan érzésem, hogy ez pap-specifikus, más templomokban azt látom, hogy felállnak.
jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy aki ezen megbántódik, nem érti a vallás lényegét. Szerintem a lényeg, hogy tisztelettudóan viselkedj, és az imával foglalkozz, ne a külsőségekkel. Istentiszteleten hogyan kell viselkednie egy katolikusnak? Botrányos, ha ő ott letérdel? Mellesleg vidéken én inkább hátul szoktam állni, és végigállom az egészet, így nem állok senki elé, nem zavar senkit ha nem térdeplek, nem ülök senki megszokott helyére, és tudok a szertartásra koncentrálni.
jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elegendő tiszteletet ki lehet fejezni meghajlással.

A térdhajtást kár eröltetni, mert csak viszolygást vált ki egy protestánsban, hiszen számukra az átlényegülés nem történik meg.

Van olyan nyitottság - e téren - már a katolikus egyhárban, hogy ezeket az apró különbségeket az ott lévő hívők nem fogadják megbotránkozással. :)

jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én letérdelnék. Mi van abba ha egy református letérdeln? A legrosszabb a szentségimádás abban is a legrosszabb amikor minden padsorhoz odajön avval az arany valamint vél.a pap és keresztet kell vetni előtte. A szentségimádás kerülendő számunkra, ha tudjuk melyik nap van akkor nem megyünk.
jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Voltam olyan templomba ahol csak az oltárnál csinálta a pap a szentségimádást. De ahol én lakom ott a pap nem az oltárnál csinálja. Hanem minden padsorhoz külön odamegy avval a sárga ízével amibe van az ostya,megemeli és keresztet kell vetni előtte. Ahányszor kifogtam elfogott az undor. Én református vagyok. Én leterdelek ha kell csak azt a monstranciat ne hozzák oda hozzám mert az a halálom. Meg az amikor szenteltvizzel hintenek meg. Azt se bírom.
jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Azt elfogadom, hogy nem tetszik a liturgia. De nem értem, hogy ha ennyire visszataszító a katolikus szertartás, miért mész katolikus templomba? :)

febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!