Temethetek a kertbe?

Figyelt kérdés
A kérdésem röviden ennyi: lehet-e magánterületre, a hátsó kertembe, vagy egyéb helyre hozzátartozómat eltemetni, vagy ezt tiltja valami törvény?

febr. 20. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet.
febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
#3: Nem muszáj a temető, hamvasztásról nem hallottál még? Az urnát meg hazaviheted.
febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
Aha, nálunk fixen az lesz, de a kérdező temetni akar, én úgy válaszoltam:D
febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
67%
Én is úgy hallottam hogy nem lehet, de nem tudom a pontos okát.
febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Hamvakkal (urnával) gyakorlatilag azt csinálsz, amit akarsz, miután kitöltöttél egy formális papírt róla, amin igazolod, hogy azt magánterületedre viszed haza, és a jövőben ott tárolod. Értelemszerűen a köztéri játszótérre meg a szomszédod kertjébe mégse rakhatod.

Ép csontvázat sajnos nem fognak kiadni neked, az csakis a hivatalos temetőben lehet, ez van. Ebben nem tudok segíteni.

Gyakorlatban: senki nem fogja ellenőrizgetni, hogy aztán te tényleg mit csináltál vele, polcon van-e, vagy a körtefa alatt, netán kieregetted a szélbe, nem is oda vitted, ahová, de azért biztos, ami biztos alapon legyen meg az urnadoboz. Vagy egy urnadoboz. Hátha... Szabvány urnadoboz, rá van írva filctollal a halott száma. - no comment - Van egy olyan a lábjegyzetben, hogy a halott testvéreinek valamikor lehetővé kell tenned, hogy láthassák az urnát, ami amúgy is bele van téve egy szebb, nagyobb urnadobozba, amit nem nyitogat senki. Ennyi. Másnak semmi köze hozzá. Tehát legfeljebb haragos testvér és gyerek küldheti rád a rendőrt/jogászt, hogy szerinte nem illő módon bánsz az urnadobozzal, mert az államot aztán nem fogja érdekelni. Annyit tanácsolok még, ha zavart, babonás, ufóhívő a szomszéd, nem kell az orrára kötni, mi van neked otthon, jobb a békesség.

Ergo azt csinálsz, amit akarsz, miután egy bikkfanyelven megfogalmazott papíron aláírod, hogy nem azt csinálsz, amit akarsz. Bármelyik temetkezési vállalkozás ad neked pénzért kettő másodperc alatt előre kitöltve ilyen papírt, ha nem akarod magad kitalálni, hogy van ez. Egy ingatlan cím és egy aláírás.

febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közegészségügyi okokból kizárólag temetőben lehet végső nyugalomra helyezni egy embert, viszont ahogyan a többiek is írták, hamvasztás esetén jóval enyhébbek a szabályozások, ott akár még haza is viheted a hamvakat.
ápr. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!